Начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк назвала імовірну причину, чому ворог усе частіше запускає розвідувальні БпЛА. Вона зауважила, що окупанти щодня використовують по кілька сотень подібних безпілотників.

Читайте також Зробили неможливе: ЗСУ знищили цілу колону під Авдіївкою під час найбільшого штурму Росії

Розвідувальні БпЛА запускають не просто так

Ми бачимо, що їм складніше проводити розвідку, і внаслідок цього підвищилася концентрація безпілотних розвідників. Зокрема, в нашій операційній зоні на Півдні, від Запоріжжя до Одещини, ми спостерігаємо щодобово близько 200 безпілотників якраз розвідувального типу,
– зауважила Наталія Гуменюк.

Вона також додала, що працюють розвідувальні БпЛА з акваторії Чорного моря та уздовж лінії бойового зіткнення. Крім того, російські військові намагаються максимально збиратися відомості про віддалені від лінії бойового зіткнення регіони, глибше у тил. Правда, тут ворогові дуже заважає наша система радіоелектронної боротьби, а також вогнева робота, наголошує Наталія Гуменюк.

Вона також додала, що на активність авіації ворога на Херсонському напрямку вплинув "літакопад". Там російські загарбники вже дуже обережно використовують свою тактичну авіацію.

Повітряні сили уразили один з найдорожчих БпЛА Росії

  • 1 квітня надійшла інформація про чергову успішно виконану роботу нашої протиповітряної оборони. Захисникам неба вдалося знищити найдорожчий БпЛА, який є у ворога в арсеналі. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш.
  • Він зауважив, що Повітряні сили гарно відпрацювали по важливій цілі ворога, яка не часто трапляється. Їм вдалося уразити один з найдорожчих у Росії безпілотників. Його вартість складає близько 7 мільйонів доларів. А мовиться про розвідувальний БпЛА "Форпост". Збила його Одеська зенітно-ракетна бригада в акваторії Чорного моря.
  • Зауважимо, що "Форпост" здатний нести бойове навантаження, а також упродовж тривалого часу виконувати бойові завдання уздовж лінії зіткнення. Він нагадує аналог "Байрактара", а також є досить великим і здатним проводити як розвідку, так і вражати наземні цілі.