Якщо раніше до голосування залучали тільки жителів анексованого Криму, то цього разу Кремль активно використовував і жителів непідконтрольних районів Донбасу.

До теми Вибори у Держдуму: які країни не визнали результати голосування на окупованих територіях

Як людей змушували до голосування

Всі дії російської влади були спрямовані на те, щоб зробити процес голосування максимально медійним. Підконтрольні бойовикам ЗМІ в ОРДЛО постійно закликали людей отримувати російські документи і брати участь у російських виборах.

По Луганську та Донецьку розвішали рекламні передвиборчі борди. На забезпечення максимальної явки кинули весь адміністративний ресурс.

Одних примушували до участі в онлайн-голосуванні через російський сайт Держпослуги. Інших – саджали в автобуси і везли на виборчі дільниці до Ростовської області, для створення необхідної картинки.

До слова Бутафорія та злочин Росії, – Кулеба про вибори на окупованих територіях

У підсумку росіяни та підконтрольні їм бойовики радісно оголосили, що проголосувало на виборах аж 150 тисяч жителів Донбасу. Однак, ніяких підстав вірити цим даним немає.

Перевірити їх неможливо. До того ж саме собою онлайн-голосування в ОРДЛО було в чистому вигляді бутафорією.

В процесі виборів в мережі з'явилося відео, на якому невідомий чоловік, використовуючи електронні пошти і паролі жителів Алчевська, входить в їх акаунти на сайті "Держпослуги" і голосує від їх імені за "Единую Россию".

Голосування на окупованих територіях України: дивіться відео з телеграму Казанського

Скільки людей "проголосували" у такий спосіб на російських виборах – залишається тільки здогадуватися.

За підсумками виборів лідери бойовиків окупованих територій зробили схожі заяви про те, що повернення в Україну для них більше неможливо, і ОРДЛО тримає курс на інтеграцію до Росії.

Так вони фактично в черговий раз підтвердили, що не мають наміру виконувати мінські угоди.

Бойовики визнали, що є громадянами Росії

Але найголовніше, що відтепер лідери угруповань окупованих територій офіційно визнали, що є громадянами Російської Федерації – і Леонід Пасічник, і Денис Пушилін показово проголосували на виборах до Держдуми перед об'єктивами телекамер, що було б неможливо, якби вони не мали російських паспортів.

Так, захопленими в України районами Донбасу тепер цілком офіційно керує російська окупаційна адміністрація.

Як після цього Кремль зможе далі дотримуватися версії про те, що в Україні йде внутрішній конфлікт – не ясно. Як у цій ситуації можна далі вести мову про виконання мінських угод, не ясно ба більше.

Росія фактично виходить з переговорів з Україною

Дії Росії фактично є виходом з переговорів з Україною. Адже для всіх очевидно, що масова примушена паспортизація населення та примус людей до участі у виборах РФ не тільки не сприяють, але навпаки – практично знижують до нуля шанси на врегулювання конфлікту і реінтеграцію ОРДЛО в Україну.

Якщо у когось досі і залишалися ілюзії щодо того, що насправді відбувається на Сході нашої країни, то тепер всі сумніви остаточно розвіяні.

Росія відкрито проявила себе, як сторону конфлікту, і дала зрозуміти, що не збирається повертати Україні захоплені території. .