Попри це, ще кілька днів тому в Інституті вивчення війни відзначили, що українські захисники адаптувалися до ворожої тактики.

Дивіться також "Засіб виходу з глухого кута": наскільки українські засоби РЕБ дійсно є переломними у війні

Окупанти намагаються обійти українську ППО

Інститут вивчення війни зауважив, що останнім часом росіяни атакували Україну, використовуючи різні типи ракет, зокрема, гіперзвукові балістичні Х-47 "Кинджал". Вони також використали заяву російського блогера, який сказав, що Росія запустила невизначені повітряні приманки та безпілотники "Шахед" для обходу українських систем протиповітряної оборони, щоб російські сили могли завдати успішних ракетних ударів.

Експерти ISW спостерігають, що окупанти використовують різні комбінації ударів безпілотників і ракет, намагаючись пробити захист української ППО. Саме тому аналітики не виключають, що країна-терорист, ймовірно, намагається отримати балістичні ракети з-за кордону. І, на думку аналітиків, цей тип ракет може бути більш успішним для ворога.

Однак 14 січня речник ВПС України полковник Юрій Ігнат заявив, що санкції, ймовірно, погіршать якість російських ракет.

Це може ще більше перешкодити здатності Росії завдати успішної серії ударів по Україні,
– зазначили в ISW.

Україна розвиває засоби РЕБ

  • Нагадаємо, що 13 січня Росія завдала масованого удару по Україні. Ворог запустив 40 різних повітряних цілей, з яких понад 20 одиниць не досягли своїх цілей внаслідок роботи комплексів радіоелектронної боротьби.
  • Аналітики з Інституту зазначили, що це переломний момент, адже раніше за допомогою РЕБ виводили з ладу лише дрони. Це свідчить про те, що українські сили можуть розпізнати закономірності в повторюваних російських ударах і, відповідно, впроваджувати інновації та адаптуватися до них.
  • Речник Повітряних сил Юрій Ігнат зазначив, що Україна не стоїть на місці у розвитку РЕБ – наразі цивільні виробництва залучені до виробництва цих систем. За його словами, засоби РЕБ рятують не лише від FPV-дронів та БпЛА, а й можуть "збити ракету".