Про це 24 Каналу розповів засновник ГО "Реактивна пошта", військовий експерт Павло Нарожний. Він переконаний, що Сили оборони здатні зупинити атаки агресора на Сході, розпочаті ним у жовтні.

Дивіться також "Ситуація на полі бою важка": Столтенберг закликав надати більше військової допомоги Україні

Як Україні зупинити наступ агресора

Росія має суттєві проблеми з логістикою на Півдні, тому цей напрям бойових дій не є для них перспективним. Натомість на Сході таких проблем агресор не має, через що й намагається проводити там наступальні дії.

Але попри це, Сили оборони здатні цьому протидіяти завдяки тому, що вже тривалий час стабільно утримують свої позиції на Донеччині.

"(Для зупинки ворога – 24 Канал) потрібно наперед будувати 2 та 3 лінії оборони, щоб за потреби відступити на них та контратакувати ворога із захищених позицій. Для цього потрібно лише мати достатньо інженерної техніки та будівельних матеріалів", – пояснив військовий експерт.

Павло Нарожний про потреби українського війська: дивіться відео

Чого бракує українським військовим

Для того, щоб протидіяти ворожим дронам, українським військовим не вистачає "глушилок". Такі системи дозволяють "садити" ворожі БпЛА, коли ті наближаються до українських позицій.

Також нашим захисникам не вистачає фронтового ППО, яке б прикривало наші угруповання від ворожої авіації. Нещодавно Юрій Ігнат повідомив, що на одній лише Херсонщині окупанти можуть випускати по українській території до ста авіабомб. Для ефективної протидії цій загрозі Силам оборони потрібні F-16 та комплекси Patriot.

"В умовах війни такого масштабу нестача певного озброєння є неминучою. І про це чесно говорив Валерій Залужний у своїх останніх публікаціях. Та попри це, на кожному з проблемних напрямків Україна проводить активну роботу – як своїми силами, так і залучаючи допомогу партнерів", – розповів Нарожний.

На яке озброєння очікує Україна

  • Для ефективної протидії агресору в повітрі Сили оборони вкрай потребують авіації. На щастя, прорив у рішенні про її надання стався в серпні, коли перші українські пілоти вирушили на навчання. Станом на сьогодні деякі з них вже розпочали тренувальні польоти на F-16 спільно з інструкторами.
  • Якщо неформальними лідерами "пташиної коаліції" стали Данія та Нідерланди, то великих зусиль для забезпечення України ППО докладає Німеччина. Протягом останніх місяців Берлін вже передав пускові установки до Patriot та IRIS-T, а нещодавно також оголосив про намір збільшити військову допомогу у 2024 році до 8 млрд євро.
  • Однак Сили оборони потребують не лише новітньої зброї, але й простих боєприпасів для того, щоб зупиняти ворога. На цьому тлі вкрай важливою є допомога Сполучених Штатів, власників найбільших у світі запасів зброї. Серед останніх надходжень в Україну – ракети ATACMS, танки Abrams, а також касетні боєприпаси.