Про це 24 каналу сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він зазначив, що ці дві "бавовни" дійсно серйозно сколихнули Росію.

До теми Росіяни "кіпішують", хочуть перемістити техніку ще далі, – Ступак про "бавовну" на аеродромах

Зокрема, за його словами, у військовому командуванні зараз серйозний переполох. "Вони це намагаються приховувати, не говорити публічно, бо не можуть визнати ту ганьбу, що не змогли "прикрити" стратегічні аеродроми й запобігти ударам", – сказав експерт.

Цих двох-трьох випадків на аеродромах було достатньо, щоб росіяни частково перебазували стратегічну авіацію в райони Мурманська – тобто за полярне коло, ближче до кордону з Норвегією, де вони вважають, що їх не дістати,
– розповів Мусієнко.

Як це вплине на масовані удари по Україні

Експерт пояснив, що це означає – що для росіян будуть складнощі у завдаванні ракетних ударів.

"Адже раніше ракети запускалися над Каспійським морем, бо не всі одразу летіли в Україну. Деякі з них падають у море, тому обрали саме цю територію", – додав він.

Крім того, Мусієнко зазначив, що над півднем Росії закрито повітряний простір. "Отже, росіянам або потрібно "закривати" небо далі, або літаки треба транспортувати з виходом на Каспійське море, і звідти запускати ракети", – пояснив він.

На думку експерта, транспортування ракет буде створювати додаткові складнощі та буде відображатися на часі.

Можливо, це буде позначатися на часі підготовок до ракетних ударів. Адже раніше весь механізм був вибудуваний і працював навколо авіабази "Енгельс", а звідти близько до Каспійського моря, і туди звозилися ракети. Тепер ситуація змінюється,
– зауважив Мусієнко.

Мусієнко розповів, що росіяни перебазовують стратегічну авіацію: відео


Цікаво "Бавовна" на російських аеродромах: звідки ще може Росія завдавати ударів по Україні

Він додав, що ці приклади показують, наскільки таке перебазування тепер буде ускладнювати ситуацію.

За його словами, якби трапилося ще кілька таких випадків з вибухами на російських аеродромах, то можливо, їх стратегічна авіація була б за Уралом чи десь за полярним колом.

Вибухи на аеродромах в Росії: головне

  • 5 грудня на російський аеродром "Енгельс" у Саратовської області прилетів якийсь безпілотник і пошкодив 2 ТУ-95. Камери відеоспостереження зафіксували там потужний вибух і, як наслідок, пожежу.
  • Крім того, цього дня неспокійно було і на військовій авіабазі "Дягілєво" неподалік Рязані. Екстрені служби Росії повідомили, що там стався вибух на стоянці авіаційної техніки та спалахнув бензовоз. Внаслідок цього загинули 3 людини, ще 6 постраждали.
  • А наступного ранку – 6 грудня – "бавовнятко" завітало на військовий аеродром у Курську. Відомо, що там загорівся нафтонакопичувач. Полум'я було настільки сильним, що його було видно з усіх кінців міста.
  • Росіяни одразу звинуватили Україну в атаці безпілотниками. Внаслідок атаки вдалося пошкодити два стратегічні бомбардувальники Ту-95 на "Енгельс-2", паливозаправник та ще один стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 в "Дягілєво".
  • Після такої "бавовни" росіяни почали перекидати літаки з цих аеродромів.
  • Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк зазначив, що найближчим часом кількість вибухів у Росії може збільшитися. За його словами, на цьому тлі виявилося, що на російських об'єктах стратегічної авіації немає охорони. До того ж через санкції Росія не може купити запчастини та відремонтувати пошкоджену техніку.