Про це 24 Каналу розповів член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв. Зі 150 політв'язнів в Криму 116 є представниками кримськотатарського народу. Росія звинувачує корінне населення Криму у вибухах і диверсіях.

Читайте також Судилище над кримськими татарами: активіст Османов отримав 20 років в'язниці у Росії

"Після кожного, наприклад, вибуху, або після кожного пошкодження залізничного полотна, вони одразу починають проводити рейди домівок активістів кримськотатарського національного руху", – сказав Ескендер Барієв.

Ескендер Барієв розповів, за що Росія намагається знищити кримських татар: дивіться відео

За що ще переслідують кримських татар

Росія продовжує спроби знищити народи, які не йдуть на співпрацю з нею. Вона визнає політичні партії та різні угруповання терористичними організаціями, а її представників саджає до в'язниці.

У 2022 році вони (росіяни – 24 Канал) визнали батальйон імені Номана Челебіджіхана терористичною організацією, і зараз в місцях несвободи перебуває 25 осіб,
– зазначив Барієв.

Торік російська влада також вперше звинуватила представників Хізб ут-Тахрір у співпраці зі Службою безпеки України.

Окрім того, вони переслідують кримських татар за диверсії або за вибухи в Криму.

Наприклад, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял звинувачується в організації підриву газової системи в Сімферопольському районі та йому вже оголосили вирок до 17 років позбавлення волі,
– розповів Барієв.

Кримські татари продовжують боротись: останні новини

  • 18 травня партизанський рух "Атеш" опублікував звернення, де пригадав воєнні злочини диктатора Йосипа Сталіна, які сталися 79 років тому. Партизани з руху "Атеш" сказали, що повернуться додому, як це робили й раніше.
  • Також 23 червня агент партизанського військового руху українців і кримських татар "Атеш" знищив комплекс зв'язку окупантів. Чоловік "влився" до лав окупантів і підпалив їхню техніку.
  • А вже 3 липня партизанський рух заявив, що їхній агент проник в окупаційну адміністрацію на Запоріжжі. Таким чином, це дуже полегшує доступ до всієї оперативної інформації та відомості про колаборантів.