До так званих навчань країна-агресорка залучила фрегати, сторожові кораблі, малі ракетні кораблі та ракетні катери, десантні кораблі, малі протичовнові кораблі, а також кораблі протимінної оборони.
Зауважте В Асоціації морський портів підтвердили, що Росія скасувала перекриття Азовського моря
До навчань залучили 10 тисяч осіб
У російському Міноборони стверджують, що ці навчання є частиною підготовки тамтешніх військ згідно з планом на січень – лютий 2022 року. Метою називають "захист російських інтересів у Світовому океані".
Однак, країна-окупант переконує, що такі навчання проводитимуть в акваторії усіх морів, які омивають береги Росії.
Крім кораблів, Росія також залучила до "навчань" авіацію та військовослужбовців – 60 літальних апаратів, 1 000 одиниць військової техніки та 10 тисяч осіб. Скільки конкретно техніки та військовослужбовців долучили до навчань на кримському узбережжі – Міноборони Росії не уточнило.
Блокування Чорного та Азовських морів: головне
- Російські "навчання" стали причиною блокування акваторії Чорного та Азовського морів країною-агресоркою. Про це заявили 9 лютого.
- У посольстві США в Україні заявили, що Росія веде економічну війну проти України. Під виглядом військових навчань країна-окупантка обмежує морський суверенітет України.
- Під час зустрічі радників лідерів країн "нормандської четвірки" Росія заявила, що не блокуватиме Чорне та Азовське моря. Скасування блокування підтвердили і в Держприкордонслужбі.
- Також цю інформацію підтвердили і в Асоціації морських портів України. Однак там зазначили, що деякі райони морів таки залишаються заблокованими.
До теми пропонуємо реакцію українського МЗС на блокування Росією морів: дивіться відео