Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен, зазначивши, що Росія останнім часом переглянула свою інформаційну політику щодо США та країн Європейського Союзу. Саме Кремль просуває думку, що нібито "український контрнаступ провалився". Однак це не так.

До теми Ми хотіли швидших результатів, – Зеленський оцінив перебіг контрнаступу

Коли Путін буде готовий до війни з НАТО

Політтехнолог зауважив, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний спробував реалізувати один варіант наступу, зрозумів, що щось не спрацювало, імовірно росіяни підготувались. Проте ця війна має динамічний характер: один контрнаступ, другий тощо.

Водночас багато експертів висловлюють думки, що нібито "все пропало", "ситуація зайшла у глухий кут".

Україні потрібно розмовляти з Європою так: нічого не пропало, це робочий момент, для реалізації якого потрібні гроші від партнерів. Ми можемо побороти Росію, відбити території, однак тоді стільки-то потрібно заплатити,
– наголосив політтехнолог.

Політтехнолог пояснив, чому на Заході з'являються публікації про те, що нібито "контрнаступ провалився": дивіться відео

Крім того, не варто літати в хмарах. Якщо зараз Владімір Путін отримає те, що йому потрібно, зокрема окуповані території, то він буде готовий до війни з НАТО не за 6 – 7 років, а вже за 3 роки.

В цьому сенсі європейські партнери почали активно переозброюватись. Однак ту зброю, яку вони купують, в Україні вже б зараз виконало свою функцію.

"Сьогодні потрібно переводити риторику в іншу площину. Не "Україна програє Путіну", а "Захід програє" йому. Цей тезис буде зрозумілий пересічному виборцю в США чи в Європі", – підкреслив Борис Тизенгаузен.

Про що пишуть західні ЗМІ

  • У The Washington Post вийшла стаття, в якій аналізується хід українського контрнаступу. Журналісти пишуть, що Валерій Залужний призупинив контрнаступ (у напрямку Роботиного), коли з самого початку він пішов не за планом.
  • Головнокомандувач замість масованого наступу ЗСУ, яке було погоджено з американськими військовими, запровадив просування українських захисників невеликими групами. Це дозволило зберегти життя людей та техніку, хоча й уповільнило наступальний рух.
  • Видання The Economist дійшло висновку, що Путін здається може "перемогти" у війні в Україні. Журналісти обґрунтовують свої думки тим, що Росія поставила свою економіку на військові рейки, закуповує зброю та техніку закордоном.
  • До того ж Путін, на думку видання, "підриває переконання Заходу" у тому, що Україна після війни буде "квітучою європейською демократією".
  • Водночас Захід, як пише The Economist, міг би докладати більше зусиль, щоб "розчарувати Путіна".