Такою думкою із 24 Каналом військовий експерт Петро Черник. Він зазначив, що ураженням "Новочеркаська" Україна досягла паритету із агресором навколо Кримського півострова.

Дивіться також Хоче захопити Харків, але це не кінець: Дикий розібрав плани Путіна на 2024 рік

Що означає знищення російського корабля

Немає жодного сумніву, що ВДК "Новочеркаськ" перевозив якусь зброю. Якщо це "Шахеди", то можна було б припустити, що внаслідок влучання українських ракет могло бути знищено близько 2 тисяч цих баражувальних боєприпасів. Така оцінка виходить із того, що "Шахед" важить близько 200 кілограмів, а великий десантний корабель здатен брати на борт до 500 тисяч кілограмів.

Втім, за більш імовірною інформацією, на борту "Новочеркаська" перебувало близько 4 тисяч артилерійських боєприпасів, а також снаряди до РСЗВ "Град" та кілька важких бомб.

"Потоплення цього корабля є ознакою того, що нами досягнуто кінцевого паритету навколо Кримського півострова (попри те, що у нас немає повноцінного воєнно-морського флоту – 24 Канал). Росіяни змушені перевести рештки своїх кораблів у Новоросійськ, а там для відновлення їхньої боєздатності набагато гірші умови", – переконаний Черник.

Водночас знищення "Новочеркаська" не дозволяє стверджувати, що Україна здобула повну перемогу над Росією в Чорному морі. Великі десантні кораблі лише перевозять вантажі, а для справді великого перелому у війні потрібно знищувати саме бойові кораблі.

Україна знищила 20% чорноморського флоту Росії

  • Перша вдала операція Сил оборони зі знищення великих десантних кораблів агресора трапилася ще в березні 2022 року, коли українські "Точки-У" накрили плавзасоби ворога бердянському порту. Внаслідок атаки затонув ВДК "Саратов", ще два кораблі було пошкоджено.
  • Протягом останніх 4 місяців Силам оборони вдалося уразити ще 2 кораблі цього типу: "Оленегорський горняк" поблизу Новоросійська та "Мінськ" під час ракетної атаки на Севастопольський судноремонтний завод. Тож, до останньої "бавовни" у Феодосії на озброєнні у ворога залишалося лише вісім ВДК.
  • Великі десантні кораблі проєкту 775 є доволі старим типом техніки, які спроєктували ще в 1970-х роках. Нині вони вже не відповідали вимогам сучасної війни, однак Росія продовжувала їх використовувати для потреб своєї армії.