Дипломат погодився зі словами Лещенка про те, що Україні варто очікувати сценарію нав'язування федералізації. Адже Кремлю потрібно, щоб окупований Донбас, де росіяни фактично скрізь мають агентів впливу, почав впливати на українську внутрішню політику з правом вето.

Цікаво! Ротація в оточенні Путіна: Кремль змінює курс щодо України?

Корчилава підкреслив, що росіяни завжди пропонували конфліктним територіям федералізацію. Проте у випадку Грузії, наприклад, це б означало смерть. Адже це – маленька держава, вводити в її державну модель федеративну республіку дуже важко.

"Хоча Абхазія на момент початку конфлікту була автономією з широкими повноваженнями у складі Грузії. Зрештою, як і Південна Осетія. Лише здається, що це щось велике. Осетія – це одне місто і сім сіл", – додав він.

Що відомо про Абхазію та Південну Осетію? Це грузинські регіони, окуповані Росією та визнані "незалежними республіками". У серпні 2008 року Росія окупувала 20% території Грузії, створивши дві так званих держави і згодом визнала їх незалежність.

Ці регіони вже понад 10 років існують виключно на дотації від РФ. Визнали їх лиш декілька країн, а після анексії цих регіонів Грузія припинила дипломатичні зв'язки з Росією. Україна вважає ці регіони територією Грузії.

За словами грузинського дипломата, коли Росія пропонувала Грузії федералізацію, було чітко розписано: якщо міністр внутрішніх справ умовно – грузин, першим його заступником мав би бути обов'язково абхазець. Та у такому розумінні цей сценарій в Україні не є реалістичним.

"Диявол завжди ховається в деталях. Що росіяни пропонуватимуть після відходу Суркова та приходу Козака – ніхто не говорить. Ми можемо лише здогадуватися", – наголосив він.

Зверніть увагу! Напередодні куратор бойовиків на Донбасі від Путіна Владислав Сурков подав у відставку. Його наступником став Дмитро Козак, який раніше був членом уряду Дмитра Медведєва.

"Єдине, що ми точно знаємо: хто був під час перших конфліктів на пострадянській території – у Молдові, Грузії, Азербайджані та Вірменії. Шойгу (міністр оборони РФ, – 24 канал) тоді був головою МНС. Пам'ятаю, він доставляв гуманітарні конвої на абхазьку сторону. Лавров (очільник МЗС РФ, – 24 канал) працював представником Росії в ООН", – додав Корчилава.

Шойгу та Лавров
Сергій Лавров та Сергій Шойгу

Колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні також пояснив, що Росія після розпаду СРСР була ослабленою та не могла генерувати таку ж політику в Україні.

Тож цю модель росіяни випробовували на менших державах. Тепер у них є досвід. Вони знають, як будь-які переговори довести до божевілля,
– вважає Корчилава.

Він підкреслив: часто кажуть, що мінський формат треба міняти. Звісно, можна його змінити, назвати, наприклад, женевським форматом. А замість плану Мореля (документ, що передбачає проведення виборів на окупованому Донбасі, – 24 канал) написати план Козака.

"Але проблема в тому, що кінцева мета Російської Федерації не полягає у врегулюванні конфлікту. Ми для них – окраїна, вони весь пострадянський простір розглядають як зону своїх життєвих інтересів. Вони самі це прямо говорять", – підсумував дипломат.

Більше – дивіться у програмі.