Про те, що Росія переживе всі економічні труднощі, в тому числі дефіцит бюджету повідомила адвокат Мирослава Густакова, відома своєю підтримкою політики російського президента, яка дала інтерв'ю порталу Parlamentní listy.

На думку Густаковой, санкції проти Росії ніколи не діяли і подіяти просто не могли. Антиросійські санкції завдають чималої шкоди Євросоюзу, який є лише маріонеткою в руках США. Європа втрачає в Росії ринки без шансів коли-небудь на них повернутися.

Зовсім інший погляд має Міхаела Шойдрова, чеський депутат Європарламенту, яка брала участь у прийнятті резолюції Європейського парламенту з питання відносин ЄС з Росією. У замітці, опублікованій на сайті журналу Respekt, вона зазначає, що повністю підтримує рішення про те, що Росію більше не можна вважати стратегічним партнером ЄС, тому що сучасний режим Путіна зневажає головні цінності, на яких ґрунтується подібне партнерство – взаємна довіра і дотримання міжнародного права.

Про економічний спад і господарське виснаження Росії пише редактор журналу Reflex Віліам Бухерт, звертаючи увагу на те, що замість підйому економіки російське керівництво захопився гонкою озброєнь. Заява президента Росії про 40 міжконтинентальних балістичних ракетах, здатних долати будь-які системи ППО, Бухерт назвав не більше ніж "брязкотом зброї", яке знайоме Заходу ще за часами СРСР.

Озброюючись до зубів, Росія бере на себе непосильну ношу, але все одно її сили не можуть зрівнятися зі збройними силами ні США, ні Китаю. Чеський журналіст упевнений, що у Росії немає ні ресурсів, ні достатніх коштів для боротьби з Заходом, так що результат цього "поєдинку" ясний: Росія виснажиться і впаде на коліна, як колись СРСР. Найгірше буде простим росіянам, доля яких, однак, як вважає Брухерт, російському керівництву байдужа.

Читайте також: Росія немає чим похвалитися, крім зброї, — Каспаров