Цьому посприяли відповідні санкції, які вводилися проти російських підприємств, зокрема ВПК, так росіяни серед іншого зараз ще й відчувають дефіцит шин. Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Дивіться також Російська нафта перетнула червону лінію: чи готові у G7 переглянути цінову стелю

Санкції перекрили росіянам можливість отримувати ті хімічні елементи, які використовуються при виробництві шин для військової техніки. Це уже стало загальною проблемою для усього військово-промислового комплексу Росії. Нібито виробництво є, але в необхідній кількості нічого не виробляється.

Шини зараз критично необхідні, тому що, як відомо, основний транзит, логістичний вузол – тимчасово окупований півострів Крим зараз уже повноцінно не працює, як це було ще півроку тому,
– додав Коваленко.

Логістика ворога страждає

Наразі пропускні можливості через Чонгар та Армянськ уже недостатні для окупаційної армії. Тому основним логістичним напрямком стає Маріуполь, звідти їдуть на Бердянськ, на Мелітополь тощо. Тобто мовиться переважно про автомобільні шляхи і автомобільну техніку.

Окупаційна техніка зараз змушена по далеко не першої якості дорогах постачати усе необхідне для підрозділів окупаційних військ.

Термін придатності шин зменшується, ресурс відпрацьовується набагато швидше. Логістика працює неефективно, підвищується вироблення ресурсу російського автотранспорту, завдяки цьому знижується ефективність логістичних шляхів. А отже і ефективність постачання матеріально-технічного забезпечення підрозділам на передовій.

Все це знижує здатність росіян вести оборонні або контратакувальні дії,
– резюмував військовий оглядач.

В росіян дефіцит шин, до чого він призведе: дивитись відео

В Росії все більше проблем через санкції та війну

  • Ціни на пальне в Росії зростають буквально з кожним днем. Підвищення зокрема оптових цін почалося ще в середині травня. Тепер росіянам вигідніше експортувати його закордон, ніж збувати на внутрішніх ринках, тому зростає прямий та сірий експорт, що призвело до дефіциту пального в деяких регіонах Росії та окупованих територій.
  • Через активне знищення боєприпасів та пунктів управління у росіян все більше проблем із постачаннями на фронт, що значно послаблює бойовий потенціал окупаційного війська.
  • Наразі Кремль усіма силами намагається втримати рубль від падіння відносно інших валют, але це не надто допомагає. Фінансові експерти переконані, що рубль врятувати не вдасться, отже імпортні товари та ліки будуть дорожчати із шаленою швидкістю.