Росіяни перевозили свої сили та засоби через Маріуполь, і з 20 вантажівок – 12 рухалися у бік Запоріжжя і по чотири – на Донецьку та на Новоазовськ. Керівник "Центру вивчення окупації" Петро Андрющенко пояснив у розмові з 24 Каналом, з яким чинником може бути пов'язаний активний рух окупантів.

Читайте також ISW стверджує, що ворог захопив Багатир та кілька сіл біля Торецька: карти й аналіз бойових дій

Це не збіг обставин

Андрющенко зазначив, що йдеться про мінімальну кількість російської техніки та особового складу, які вдалося зафіксувати.

Ми бачили тягачі, які тягнули САУ, БМП, бронетранспортери та іншу броньовану техніку в доволі великій кількості посеред дня. Такого давно не було в останні місяці. Щось подібне фіксували, можливо, в березні, але тоді ворог перевозив САУ потайки та вночі,
– наголосив він.

Також через Маріуполь переміщується велика кількість живої сили, яка рухається в обидва напрямки.

Зверніть увагу! Окупанти постійно накачують Маріуполь військовою технікою, поступово перетворюючи місто на величезний військовий хаб. За останній місяць на території Маріуполя та Маріупольського району з'явилися 4 нові військові бази росіян.

Крім того, на вантажівках, що рухалися на Запоріжжя, з'явилось маркування, якого не було видно приблизно рік, – ромб, закреслений хрестом. Мовиться про аномально велику кількість – про десятки вантажівок військового призначення із живою силою та з боєкомплектами.

Це означає, що якісь підрозділи додатково перекидають на Запорізький напрямок. Також велика кількість немаркованої техніки з живою силою і вантажівки, відзначені "кримським" маркуванням – трикутник в трикутнику – рухалися на північ Донецької області,
– підкреслив керівник Центру вивчення окупації.

Це, за його словами, точно не просто так. Рух відбувається не тільки на Запорізький напрямок, але й на північ – вище Покровська, близько до Краматорська та Слов'янська.

Ми дійсно на початку великої наступальної літньої кампанії росіян,
– впевнений він.

Саме тому Росії були потрібні перемовини, щоб прикрити це перекидання, тому що всі розуміли, що не буде ударів саме в цей період. Українська сторона, як зауважив керівник "Центру вивчення окупації", не могла собі дозволити зривати мирні треки, навіть розуміючи, що вони ні до чого не призведуть.

Росіяни ж спокійно здійснили перекидання сил, яке готується тривалий час. Вони мали звідкись доїхати, потім розквартируватись, і все це відбувалось саме в день перемовин. Тому це точно не збіг обставин – на четвертий рік великої війни у це вже ніхто не вірить,
– підкреслив Петро Андрющенко.

Водночас навіть якби не було перемовин, якими прикривався противник, українським силам було б важко зупинити ці його рухи через погодні умови.

У цей час у Приазов'ї тривав мусонний вітер, під час якого використання дронів значно ускладнюється. Проте ATACMS чи, можливо, HIMARS, за певних обставин, могли б дістати по російських колонах з технікою, наприклад, в районі Розівки.