Наразі передача російськими військовими озброєння за гроші ще не набула масового характеру, але в майбутньому набиратиме обертів. Про це 24 каналу розповів радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов.

Цікаво Фсбшний зв'язок, танки, гармати: які рідкісні трофеї росіян ЗСУ здобули на Харківщині

"Можливість почати життя з початку"

Так, з кожним звільненим ЗСУ населеним пунктом мотивація окупантів буде падати ще нижче. Ба більше, це гарна нагода "почати життя спочатку", оскільки, якщо вони будуть продовжувати воювати – вірогідність зберегти своє життя буде надзвичайно малою.

Тут є можливість зберегти життя та отримати кошти для "старту",
– зауважив радник голови МВС.

За його словами, подібні епізоди передачі озброєння не є поодинокими випадками. До того ж це забезпечує Збройним Силам можливість поповнення військової техніки з боку загарбників.

"Їм обіцяють зробити умовно новий паспорт, нові дані тощо. Як я і сказав, вони можуть почати життя з початку", – відзначив Смірнов.

Він зазначив, що для України в цьому також є свої переваги, зокрема:

  • деморалізація російських військових;
  • здача окупантів в полон;
  • здача російської військової техніки.

Смірнов розповів, як окупанти передають свою техніку ЗСУ: дивіться відео

Росіяни масово здаються в полон: останні новини

  • Українські військовослужбовці продовжують ефективно знищувати російських окупантів. Росіяни нажахані їхніми успіхами, особливо щойно мобілізовані, тому масово здаються у полон.
  • Крім того, в Україні зафіксували першого російського військового, якого Росія мобілізувала на фронт з 21 вересня. Окупант здався у полон українським захисникам. Відомо, що він "прослужив" у лавах російської армії всього 5 днів.
  • В Україні запустили державний проєкт "Хочу жити". Це гаряча лінія, на яку можуть подзвонити російські мобілізовані, щоб здатися. За перші тижні роботи надійшло вже понад 2 тисячі дзвінків від окупантів щодо того, як здатися в полон.
  • Російському президенту Владіміру Путіну не дуже подобається, що його військові, щоб врятувати життя здаються в полон ЗСУ. Тож він вирішив карати їх за "добровільну здачу в полон". За порушення росіянам загрожує від 3 до 10 років тюремного ув'язнення.