Як зазначили у мережі, загарбники здаються в полон і самі, і разом з бойовою технікою. Так, росіян, які вирішили звернутися на гарячу лінію "Хочу жити", уже налічується понад 2 тисячі.

До теми Російські солдати масово здаються у полон: подробиці від української розвідки

У мережі показали відео здачі окупантів у полон

Так, Україна – це правова держава, де дотримуються Женевської конвенції. А відтак кожному, хто добровільно складе зброю та здасться, гарантує дотримання їх прав згідно з міжнародним законодавством.

Інакше будуть знищені всі окупанти, які прийшли на нашу землю вбивати наш народ і захоплювати нашу землю,
– слушно наголосив користувач твітера.

Окупанти з танками здалися у полон: відео

Проєкт "Хочу жити": як здатися у полон

В Україні працює гаряча лінія проєкту "Хочу жити" для російських військовослужбовців, куди можна зателефонувати та повідомити про бажання здатися. Цей дзвінок – гарантована можливість залишитися живими.

Представник ГУР МО України Андрій Юсов підкреслив, що, скоріш за все, мобілізованих росіян відправлять у найнебезпечніші ділянки фронту, тому їм варто поквапитися і потурбуватися про своє життя.

Здатись у полон України росіяни можуть, зателефонувавши за номерами:

  • +38 066 580 34 98
  • +38 093 119 29 84

Гаряча лінія працює цілодобово. Там росіяни повинні обговорити умови здачі з уповноваженими представниками українського командування.

Після цього на території України мобілізовані повинні зв'язатися за вказаними номерами з військовими та здатися в полон. При цьому Україна забезпечать безпечний вихід та оформить його як здачу в полон у бою. Це збереже всі виплати та пільги російських військовослужбовців та захистить їх від можливого кримінального переслідування.

Цікаво Без зарплат та з поразками: росіяни частіше здаються в полон і залишають позиції

Ба більше, це може зробити не лише мобілізований особисто, а й його родичі чи близькі. Так, Андрій Юсов в ефірі телемарафону повідомив, що родичі уже активно телефонують на гарячі лінії проєкту навіть тоді, коли їхні чоловіки лише отримали повістки.

Також телефонують родичі з території квазіреспублік на Сході України.

(Вони – 24 канал) буквально плачуть і кажуть про те, що це не їхній вибір, про те, що їхніх родичів, рідних людей схопили на вулиці і без належного навчання та амуніції кидають на фронт. Вони не хочуть воювати,
– повідомив Андрій Юсов.

Що гарантує Україна

Як повідомляється у проєкті "Хочу жити", Україна гарантує дотримання стандартів Женевських конвенцій щодо поводження з військовополоненими. Їм надаватиметься:

  • харчування;
  • медичне обслуговування;
  • юридичний супровід з боку міжнародних організацій;
  • зв'язок із рідними;
  • можливість обміну на українських військовослужбовців, які перебувають у полоні Росії.

Про гарантії росіянам, які здадуться у полон, також раніше говорив Володимир Зеленський. Так, він підкреслив, що якщо полонені боятимуться повертатися до Росії і самі не захочуть обміну, Україна знайде спосіб забезпечити їм це.

Російські військові здаються у полон: останні новини

  • Перший мобілізований з Ростовської області Росії здався у полон на 6-й день після оголошення часткової мобілізації. Він дезертував зі своєї військової частини та намагався повернутися додому, але заблукав.
  • Також через 5 днів після отримання повістки здався житель Орська. На гарячу лінію проєкту "Хочу жити" він зателефонував ще з Росії.
  • 17 вересня стало відомо про випадок, коли в український полон вирішив здатися російський танкіст. До українських позицій він приїхав разом із танком.
  • Російські військові, що потрапляють до полону, деколи усвідомлюють, що накоїли та починають допомагати ЗСУ. Наприклад, здають секретну інформацію та самі пропонують копати окопи.

Зверніть увагу – які настрої є серед окупантів: дивіться відео