Росія буде очікувати додаткових домовленостей, які допоможуть гарантувати безпеку людей на Донбасі, заявив Сергій Лавров. Про це повідомляє видання "ТАСС".

Важливо! Нормандський саміт у Парижі: останні очікування України та Росії

Потрібні домовленості, які допоможуть забезпечити права мешканців Донбасу, закріплені у мінських домовленостях. Мова про закон про осбливий статус та інші закони, які дозволять закінчити конфлікт,
– заявив глава МЗС Росії.

Він наголосив, що нормандський саміт повинен вплинути на повне виконання мінських домовленостей. Крім того, розповів дипломат, у Парижі росіяни хочуть почути позицію Володимира Зеленського, яким він бачить рух вперед у питанні Донбасу.

"Поки що люди в його оточенні – міністри, члени фракції "Слуга народу" – виступають з заявами, які суперечать одна одній", – заявив Сергій Лавров.

Що ще росіяни говорили про очікування від нормандського саміту?

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі очікують, що нормандський саміт сприятиме врегулюванню ситуації на українському Сході та підтвердить безальтернативність "Мінська – 2".

"Забезпечити ще раз загальне розуміння безальтернативності виконання мінських домовленостей, не допустити спроби будь-якого розмивання мінських домовленостей", – наголосив Пєсков.

Що відомо про зустріч у "нормандському форматі"

  • Відбудеться вона 9 грудня та пройде у Парижі. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату.
  • У її межах вперше можуть зустрітися Зеленський і Путін.
  • Востаннє у нормандському форматі український та російський президенти бачились ще у 2016 році
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення нормандського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.