"День Перемоги" є ключовою річницею для Владіміра Путіна, який часто нагадує про дух і жертовність, що допомогли Радянському Союзу перемогти нацистську Німеччину у 1945 році, щоб розпалити почуття патріотизму в росіян, особливо після початку того, що він називає "спеціальною військовою операцією" в Україні.
Дивіться також Святкові салюти чи ППО: чому в Росії скасовують паради до 9 травня
Занепокоєння росіян зросло за останній тиждень
"Але кілька російських регіонів вже згорнули заходи, посилаючись на побоювання, що вони можуть стати мішенню для проукраїнських диверсантів. А в Москві на репетиції параду було задіяно менше військових і менше військової техніки, хоча жителі міста хотіли, щоб він відбувся, як завжди", – зазначають у Reuters.
Як мовиться у повідомленні, занепокоєння росіян щодо безпеки зросло за останній тиждень після атак безпілотників на паливні склади і вантажні потяги, а також після численних вибухів у тимчасово окупованому Росією Криму.
У Путіна пов'язують так звану "атаку" на Кремль, яка сталася рано-вранці 3 травня, з парадом до "Дня Перемоги", який проходить під стінами резиденції. У Кремлі назвали цю атаку спробою вбивства Путіна, що було відкинуто Україною та її західними союзниками.
Москва також звинуватила Київ і Захід у вибуху автомобіля 6 травня, внаслідок якого було поранено відомого російського націоналістичного письменника Захара Прилєпіна.
У Києві вважають, що Росія активізується у Бахмуті перед 9 травня
Цьогорічна річниця припадає на час, коли продовжують зростати російські втрати у війні в Україні, яка триває вже 15 місяць, напередодні запланованого Україною контрнаступу з метою відвоювання окупованих територій.
Київ заявив, що очікує активізації зусиль російських військ із захоплення зруйнованого Бахмута напередодні святкування "Дня Перемоги" в Москві.
За радянських часів святкування "Дня Перемоги" було більш стриманим, з акцентом на вшануванні ветеранів та їхніх величезних жертв, які закарбувалися в народній пам'яті росіян старшого покоління.
"Починаючи з 2008 року, за часів Путіна, річниця все частіше стає приводом для відшліфовування образу посткомуністичної Росії, відновленої до величі минулих років", – резюмували в Reuters.