Про це заявив предстоятель незалежної Православної церкви України митрополит Епіфаній в інтерв’ю Deutsche Welle.

Читайте також: Коли Варфоломій може приїхати в Україну: відповідь Епіфанія

Така позиція митрополита ґрунтується на тому, що всі віряни повинні добровільно обирати свій релігійний центр.

Ми розуміємо, що в Україні буде в подальшому існувати Російська Православна Церква і буде багато бажаючих залишатись там. Але ми проти цього нічого не маємо. Архієрей з єпархією чи священник з громадою повинні визначитися. Якщо вони на загальних зборах вирішують, що хочуть добровільно долучитися до новоствореної ПЦУ, відповідно звертаються до нас, і ми приймаємо їх вже у нашу структуру єдиної ПЦУ,
– зазначив Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ наголосив, що двері незалежної Української церкви відкриті для всіх.

"Ми запрошуємо всіх представників, які зараз перебувають в лоні Російської Православної Церкви, щоб вони приєдналися до незалежної ПЦУ. Якщо говорити про певну стратегію, то вона повинна будуватися на євангельських засадах любові, миру, порозуміння, братської взаємоповаги", – додав митрополит.

Наразі Православна церква України має близько 7 тисяч парафій. Протягом 2 тижнів після об'єднавчого Собору до ПЦУ вирішили перейти понад 20 парафій УПЦ МП на чолі зі своїми священиками. Окрім того, в інтернеті створили онлайн-карту, на якій позначені громади, що перейшли під юрисдикцію Православної церкви України від УПЦ Московського патріархату.