Інформацію про наругу над медиком опублікував Укрінформ, ознайомившись з фотографіями загиблого.

Важливо Вбивство військового медика під Горлівкою: що потрібно знати про злочин та його наслідки

"Відзняті знімки переданого окупантами тіла настільки жахливі, що на них не можна дивитися і, тим більше, публікувати. З незрозумілих причин воно було розпороте від таза до шиї, після чого грубо зшито. Також тіло не зберігалося у морзі, через що воно було покрите великими трупними плямами", – йдеться в повідомленні.

За даними журналістів, окупанти також викладали фотографії, де у голові трупа медика стирчить ніж.

Що відомо про вбивство військового медика Миколу Іліна на Донбасі: головне

  • В "сірій зоні" біля села Зайцеве на лінії розмежування 13 липня загинув український розвідник Дмитро Красногрудь. Він підірвався на невідомому предметі.
  • Українські військові запросили "режим тиші", щоб забрати тіло загиблого. Робили це через українську сторону СЦКК та місію ОБСЄ. Окупанти погодилися на це. Українці мали час з 14:00 до 18:00, щоб забрати тіло.
  • Забрати тіло українського військового пішла спеціальна група, яка мала білі пов'язки на собі та білі бронежилети. Це було вимогою окупантів. Однак коли вони наблизилися до тіла загиблого, їх обстріляли з трьох сторін. Поранення отримав сержант, який йшов першим. Йому на допомогу кинувся медик Микола Ілін. Він був убитий на місці. Контузію отримав ще один офіцер, однак його вдалося витягти звідти.
  • Українська група відступила, так і не забравши тіла загиблих Дмитра Красногрудя та Миколи Ільїна. А також пораненого сержанта. Наступні спроби домовитися про те, щоб забрати вбитих та пораненого, успіхом не увінчалася.
  • Військовий, який отримав поранення, залишався живим та стікав кров'ю. За даними журналіста Андрія Цаплієнка, окупанти згодом забрали його ще живим. Втім, він помер у полоні. Забрали вони і інші тіла.
  • Лише 17 липня російські окупаційні війська передали тіло загиблого медика Миколи Іліна українській стороні. При цьому воно було понівечене, тож довелося робити ДНК-експертизу, щоб встановити, чи це справді він.