В російських опозиційних ЗМІ опублікували наказ заступника міністра оборони Росії Горемикіна щодо стрімкого збільшення відмов від служби. Скріншот наказу свідчить про зростання випадків самовільного залишення військових частин, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також 15% окупантів вживають наркотики: у розвідці Британії розповіли, як командири їх карають

Горемикін вимагає затримати втікачів

Станом на 7 серпня 2023 року зафіксовано 16 239 випадків, і тільки 14.5% осіб було затримано. Заступник міністра оборони Росії висловлює вимогу виявити, затримати та притягти до відповідальності тих, хто втік з армії.

Також відомі списки "самовільників", мобілізованих із окупованої Донеччини цього року – їх 2828. Втікачів розшукують, використовуючи сигнали мобільних телефонів.

Покаранням може бути позбавлення волі на 5 років, проте суди ситематично виносять умовний вирок та відправляють осіб на фронт.

Відповідно аналізу звітів військових судів російського опозиційного видання відомо, що з березня зросла кількість вироків за статтею "самовільне залишення частини". Серед засуджених виявили контрактників та мобілізованих.

На війну заманюють високими зарплатами

Росія намагається заманити в армію мешканців бідних регіонів високими зарплатами. Британська розвідка провела аналіз впливу підвищення заробітної плати на російські війська.

Перед повномасштабним вторгненням зарплата лейтенанта російської армії становила 81 200 рублів. У жовтні 2022 року, у зв'язку з проблемами на фронті, Путін оголосив, що навіть мобілізованим виплачуватимуть 195 000 рублів на місяць.

Молодші офіцери, які беруть участь в бойових діях в Україні, отримують понад 200 000 рублів на місяць. Ця сума перевищує мінімальну зарплату середнього росіянина більше ніж у 2,7 раза, що становить 72 851 рубль.

Виплати для окупантів стали стимулом для чоловіків із бідних регіонів приєднуватися до російської армії.

Що відомо про мобілізацію в Росії