Так, офіційно повідомляли, що роскомнагляд обмежив доступ до домену t.me, який належить Telegram. Вимога надійшла від російської генпрокуратури.

Може зацікавити "Втечу" Собчак з Росії організував Путін: опозиційний журналіст вказав на "проколи"

Домен заблокували раптово

Заборона стосується лише тих посилань, які поширюють у соцмережах та інших інтернет-ресурсах. Це означає, що росіяни не зможуть переходити в телеграм з інших сайтів. Доступ обмежили раптово – вже з 29 жовтня.

Однак так само раптово домен t.me зник із реєстру заблокованих. Це сталося за годину після блокування. У мережі припускають, що роскомнагляд помилково спробував заблокувати телеграм.

Тим часом роскомнагляд обіцяє повністю не блокувати телеграм. Стверджують, мовляв, "блокування соцмережі на території Росії наразі виключене". Хоча в цьому контексті варто лиш згадати історію з блокуванням інстаграму та фейсбуку.

Як пояснювали блокування

Причини рішення були невідомі. Ймовірно, це чергові утиски свободи слова на території держави-агресорки.

Однак у розпорядженні роскомнагляду зазначили, що підставою для внесення сайту t.me до реєстру забороненої інформації став закон "Про інформацію". Його стаття регламентує обмеження доступу до інформації, що нібито "містить заклики до масових заворушень та участі у несанкціонованих акціях, екстремізму, а також фейків".


Розпорядження роскомнагляду / Скриншот з сайту

Блокування інстаграму в Росії

Нагадаємо, що традиція блокування соцмереж в Росії – не нова. Наприклад, в березні російський суд визнав компанію Meta екстремістською організацією. Відтак в Росії заборонив соціальні мережі фейсбук ат інстаграм, що належать їй.

Щоправда, росіяни знаходили "лазівки", як обходити заборону. Тому в жовтні Meta включили до "екстремістських та терористичних організацій" в Росії.

До речі – російська пропаганда в істериці через обстріли України: відео