Про це 24 каналу розповів командир роти ударних БпАК "АХІЛЛЕС" 92-ї ОШБр Юрій Федоренко. Відповідне рішення прийняло командування ЗСУ.

Дивіться також Війна – дорога річ: як дрони можуть знищувати дороговартісну техніку ворога

"Ми стаємо більші в чотири рази, а це значить, що як мінімум в чотири рази ми зможемо більш активно нищити окупантів", – наголосив Федоренко.

Від роти до батальйону

За словами Федоренка, кістяк підрозділу – добровольці, які починали свою службу з першого дня повномасштабного вторгнення. Бійці брали участь, зокрема, у Харківській наступальній операції разом з 92-ю штурмовою бригадою. А головна зброя, яка допомагала боротися з окупантами – дрони.

"За час проходження служби відбулася трансформація. Ми зрозуміли, що безпілотники – це те, що вже сьогодні дає надзвичайно позитивні результати з точки зору загальної свідомості. Ми бачимо де знаходиться противник, як він переміщується, як він діє, і за допомогою "мавіків" почали коргувати спочатку вогонь артилерії, потім пізніше додали ударну компоненту самих дронів, почали застосовувати скиди", – розповів військовослужбовець.

Таким чином бійці освоювали новий фах – пілота цивільного дрона. Наразі для старту роботи батальйону та первинної комплектації необхідне додаткове фінансування.

"Принагідно дякую кожному українцю, який підтримує Сили оборони, зокрема наш підрозділ. Збираємо не так багато, але не так і мало – 13 мільйонів гривень. Це та база, яка необхідна для того, щоб підрозділ стартонув. Звісно, буде дуже і дуже багато позитивних результатів на полі бою. Інколи безпілотники стають ключовими у війні проти окупанта в деяких операціях, які ми впроваджуємо", – додав Федоренко.

Дрони на війні: останні новини

  • На Бахмутському напрямку окупанти не припиняють спроб просуватися – на окремих ділянках вони штурмують високопідготовленими штурмовиками. За допомогою дронів вдалося знищити 3 ворожі міномети, декілька одиниць ворожої техніки та особового складу ворога.
  • Дрони відносно військової техніки недорогі. Але вони дозволяють знищувати танки та іншу важку техніку або виводити її з ладу. Потужна робота йде разом з артилерійськими засобами.
  • Росіяни у свою чергу теж активно використовують дрони на полі бою. Вони скидають на позиції наших захисників балончики, які викликають сильний біль в очах.