Про це 24 Каналу розказав військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов. Він додав, що ротація та демобілізація – це взагалі різні питання.

Дивіться також Треба усвідомлювати ризики: у Сухопутних військах назвали умови, за яких можлива демобілізація

"Ми відійшли від Часового Яру, відпочиваємо. Але все одно я не можу сидіти з вами розмовляти під небом, я у намет маю заховатися, бо дрони літають постійно. Це виснажує", – сказав Сазонов.

А тим армійцям, які більшість часу проводять на позиціях, ще важче. Військовослужбовець ЗСУ розказав, що на ротацію він разом з іншими військовими виїжджає у пункт постійної дислокації у центральній частині України.

Так, там дуже рідко щось прилетить, там мирний час, але це – не вдома, це – не з сім'єю. Ти лягаєш спати, у кращому випадку, на койку в казармі. У гіршому випадку – на такі ж нари, які ми тут сколотили собі у бліндажах, у норках з дерева,
– наголосив політолог.

Водночас військові залишаються в армії у тому ж режимі. Кирило Сазонов зауважив, що ротація – не цивільне життя.

Ротація на фронті

  • Як повідомили у Генштабі, нині триває планова ротація підрозділів, які виконували завдання у районах бойових дій від початку повномасштабного вторгнення. Там заявили, що знайшли можливості для того, аби позачергово відправити бригади на відпочинок.
  • Таке рішення ухвалили, зокрема, після того, як переглянули чисельність певних підрозділів, які не беруть участь у бойових діях. Процес ротації триватиме й надалі.
  • Президент України підписав новий закон про мобілізацію. Він набере чинності з 18 травня. Після публікації документа Кабмін повинен, зокрема, протягом трьох місяців внести до Ради законопроєкти, які забезпечать ротацію, звільнення, а також реабілітацію військових під час воєнного стану.