Еммануель Макрон прийшов на одну з найбільш пошкоджених вулиць міста Геммайзех, де його зустрів натовп розлючених діями влади мешканців міста. Про це повідомило видання ТСН.

Цікаво Поліція допитала Ігоря Гречушкіна: його судно перевозило селітру, що вибухнула в Бейруті

Люди скандували "Революція!" та "Люди хочуть повалення режиму!". Натомість Еммануель Макрон пообіцяв надати країні медичну та фінансову допомогу.

Я гарантую вам, що ця допомога не потрапить в корумповані руки,
– запевнив Макрон.

Еммануель Макрон в Бейруті
Еммануель Макрон в Бейруті / Фото The Week​

Окрім цього Макрон також закликав до проведення у країні політичних реформ. "Те, що тут потрібно, – це політичні зміни. Цей вибух повинен стати початком нової ери", – зазначив президент Франції.

Читайте також Вибухи в Бейруті: 30 українців попросили грошову допомогу

Він додав, що жертвою нинішньої політичної, моральної, економічної та фінансової кризи у Лівані є народ країни, та зазначив, що політичні лідери несуть за це "історичну відповідальність".

Ліван до 1943 року перебував під французьким мандатом. Зв'язки між двома країнами тісні й досі.

Потужний вибух у Бейруті: основне

  • 4 серпня у Бейруті, столиці Лівану, пролунали 2 потужні вибухи. Пошкоджень зазнали будівлі по всьому місту – щонайменше у всіх ударною хвилею розбило вікна.
  • Внаслідок вибухів офіційно загинули щонайменше 137 людей. Ще понад 5 тисяч зазнали поранень, багатьох вважають зниклими безвісти.
  • Згодом місцеві ЗМІ повідомили, що вибухнули кілька сотень тонн аміачної селітри. Її ще у 2014 році привіз корабель російського власника.
  • Вибухи були настільки потужними, що їхню хвилю відчули за близько 250 кілометрів від Бейрута – на острові Кіпрі.
  • Загальні збитки внаслідок інциденту можуть сягнути 15 мільярдів доларів. Мовиться про прямі та непрямі втрати, пов'язані з бізнесом.