Таку думку 24 каналу висловив військовий експерт Петро Черник. У Вашингтоні запевнили, що під час зустрічі Вільяма Бернса з Сєргєєм Наришкіним про війну в Україні не говорили.

Читайте також ЦРУ публічно вербує росіян: Фейгін назвав це тролінгом Кремля

США могли поставити Путіну ультиматум

За офіційною версією, сторони обговорювали низку питань щодо управління ядерними ризиками. Однак, на думку Черника, однією з основних тем зустрічі могло стати саме врегулювання конфлікту між Україною та Росією.

Ймовірно, Владіміру Путіну поставили ультиматум: "Ти покидаєш Україну, Крим виносимо за дужки і починаємо якусь розмову про збереження тебе при владі". Я думаю, що Путін цей ультиматум не прийняв,
– сказав військовий експерт.

Чому Захід зацікавлений у тому, щоб вберегти Росію від розвалу

Він наголосив, що версія про ультиматум – лише аналітична здогадка, яка, втім, має повне право на існування через низку фактів, які це побічно підтверджують.

"Зараз йде промацування стратегічної концепції з приводу того, що далі робити з Росією та її режимом. На превеликий жаль, рішення про пониження геополітичного статусу Російської Федерації ухвалене. А рішення про її розвал – ні", – сказав Черник.

Зверніть увагу "Хоча й говорять протилежне": експерт пояснив, якою буде перемога у війні для ЄС і США

Він додав, що зараз на Заході намагаються напрацювати формулу, як зберегти Росію у тому вигляді, у якому вона є зараз. Військовий експерт зазначив, що поразка Росії у війні проти України з великою ймовірністю означатиме "смерть Путіна". А Росія опиниться на шляху до розпаду.

Як тільки Росія розвалиться, Сибір "подрейфує" до Китаю. А там зосереджено 40% всіх важливих для людства ресурсів. Насамперед це прісна вода, яка буде найціннішим ресурсом у найближчі 20 – 30 років. Ніхто не дозволить підсилити Китай аж так сильно,
– пояснив Черник.

Петро Черник розповів про просування ЗСУ на напрямку Сватове – Кремінна: дивіться відео

Відносини США та Росії: коротко

  • Росія в односторонньому порядку перенесла зустріч з США щодо контролю за ядерною зброєю. Однак чому саме держава-агресорка відклала перемовини, її представники не розповіли.
  • За інформацією Reuters, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну була створена лінія зв'язку між військовими США і Росії. Наразі вона була використана лише один раз. США ініціювали дзвінок, щоб повідомити про свою стурбованість щодо російських військових операцій поблизу критичної інфраструктури в Україні.
  • Як зазначила посол США в НАТО Джуліанн Сміт, Сполучені Штати наразі не вважають корисним офіційне визначення Росії державою-спонсором тероризму, однак виступають за подальші санкції та експортні обмеження.