Про це заявила заступник міністра економіки, енергетики і туризму країни Майя Христова. За її словами, Болгарія зараз не веде жодних переговорів про передачу частини Беленського станції у власність Росії. Після того, як німецька компанія RWE відмовилася від участі в проекті, єдиним акціонером будівництва АЕС є болгарська держава.

Вислови Христової стали реакцією на заяву представника російського посольства Володимира Казанчева. За його словами, Росія запропонувала Болгарії кредит на 2 мільярди євро на будівництво Беленського АЕС до моменту, коли буде обраний новий стратегічний інвестор.

Крім того, суперечка викликала різні оцінки вартості будівництва станції. Уряд Росії вважає, що на зведення АЕС буде потрібно не більше 6,5 млрд євро. За словами Христової, необхідна сума, набагато більше зазначеної.

У лютому про підтримку Болгарії в будівництві АЕС заявив генеральний директор держкорпорації "Росатом" Сергій Кирієнко після переговорів з міністром економіки та енергетики Болгарії Трайче Трайковим. У вересні 2009 року міністр фінансів Болгарії Сімеон Дянков говорив, що країна може запропонувати Росії до третини проекту. Російська компанія "Атомстройекспорт" перемогла в тендері на спорудження АЕС "Белене" в 2006 році, а угоду на спорудження АЕС було підписано у січні 2008 року.

Будівництво Беленського АЕС було розпочато в Болгарії ще в 1984 році. Перша черга будівництва передбачала спорудження двох енергоблоків. У 1990 році будівництво АЕС було припинено, а в квітні 1991 року уряд країни вирішив припинити спорудження АЕС.