Бо так вже вийшло, що на своєму вікові дід встиг побачити вже кілька цікавих, справді історичних подій. Таких, як розпад СРСР, або ж виникнення Інтернету та створення діючого іонного двигуна для космічних кораблів.

Читайте також: У кільці ворогів: як Росія йшла до заборони брати участь в Олімпіаді-2018

Але подія, яка сталася у понеділок – вона просто над-історична, такого не було ще ніколи з моменту виникнення в стародавній Греції Олімпійських ігр. Тобто, таке відбулося вперше за приблизно 2800 років. Ну, ви знаєте, про що я – про відсторонення Мельдонієвої Супердержави Пахомії від Зимових Олімпійських ігор в південнокорейському Пхеньчані.

Власне, були вже країни, які залишалися поза бортом тих чи інших Олімпійських ігор – наприклад, та ж Німеччина в 1920 та 1924 роках (з офіційним формулюванням "за розв'язування війни") або Південно-Африканську республіку в 1964 році, за режим апартеїду. Тобто, з політичних підстав. Але х*йловська роїся переплюнула навіть того недолугого шмаркача Гітлера: її відсторонили від нинішньої Зимової Олімпіади... через сечу! Воістину, історична подія – ціла країна за примхою свого вождя... обісцялася! Певно, недарма те ху*ло отримало титул Сцаря...

Більш за те: роїсян не лише відсторонили. Ця сцяна країна втратила своє місце члена Міжнародного Олімпійського комітету. Її міністр спорту Мутко пожиттєво дискваліфікований разом із своїм заступником Нагорним за свої мутки з пробами. Голова Національного олімпійського комітету роїсі пан Жуков вилетів із складу МОК. В роїських сечових атлетів забрали 11 медалей, які були ними чесно вкрадені на Олімпіаді 2014-го року. Їх віддадуть іншим спортсменам – тим, в яких вони були вкрадені, і станеться це в Пхеньчані, урочисто, аби весь світ бачив, що олімпійська справедливість – це не порожній звук і не товар, якого можна купити за купу нафтових чи газових долярів.

Більш ніж 20 роїських олимпійців також були пожиттєво відсторонені від міжнародного спорту. Можливо, вони візьмуть участь в обіцяних Путіним "Іграх Злої Долі", але – лише на російській території. У важких змаганнях з зимових видів спорту із супротивниками з Буркіна-Фасо та Республіки Вануату вони здобудуть перемогу – я в цьому певен. Але ні вони, ні лікарі та тренери, які працюють з роїськими спортсменами, яких спіймали за... ну, з чого там проби сечі беруть... так от – вони на Олімпіаду більш не поїдуть. Ніколи.

Міжнародна антидопінгова агенція WADA провела величезну роботу, розслідуючи цей скандал. Звичайно, що така робота потребувала великих витрат – тому компенсувати їх доведеться... теж Роїсі. 15 мільйонів доларів – ну, або 30 чи 100... це залежить від того, скільки встигнуть "розпиляти" винні чиновники. На ці гроші, кажуть, на території нашого східного сусіда буде заснована незалежна від Кремля організація з допінг-контролю.

Ну, й під завершення – роїсянам пообіцяли: якщо, мовляв, вони будуть хорошими дітками та зроблять все, як їм сказали, то після цієї Олімпіади їх, можливо, повернуть до МОК та допустять до наступних ігор. Щоправда, наразі не схоже, аби вони аж палали бажанням щось виконувати: тамтешні, вибачте за матюк, політики натомість розповідають про дідів, які воювали, та про ядерну зброю, яка є найліпшим аргументом в суперечці про мельдонієву сечу.

Дідові лише одне цікаво: а що, чемпіонат світу з футболу 2018 року – він де тепер буде, в Лондоні чи в Берліні?

Читайте також: Геть і з України, – Портников емоційно прокоментував відсторонення Росії від ОІ