Вибори депутатів сільських і селищних рад будуть "проводитися за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах". У той же час вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, обласних, районних, міських, районних у містах радах будуть "проводитися за змішаною системою".

Проект передбачає, що половину депутатського корпусу Криму, міських, обласних і районних рад оберуть в одномандатних округах, іншу - "у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами території, відповідно, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, області, району, міста, району в місті ".

Проектом також передбачено, що право висувати кандидатів у мажоритарних округах мають політичні партії, хоча механізм самовисування також передбачений. Передбачається можливість одночасного балотування одної й тої ж особи і в одномандатному, і в багатомандатному округах, а також одночасного висування в ради різних рівнів.

У проекті передбачили остаточну відмову від збору підписів та запровадження механізму диференційованого застави. Розмір застави для кандидатів у депутати міської, міста з районним поділом, крім міст Києва та Севастополя, ради в багатомандатному виборчому окрузі складе 25 мінімальних заробітних плат, для кандидатів у депутати кримського парламенту, облрад, міськрад Києва і Севастополя, ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі - 7 мінімальних заробітних плат, для списку кандидатів у депутати кримського парламенту, облрад, міськрад Києва і Севастополя, ради в багатомандатному виборчому окрузі - 35 мінімальних заробітних плат.