Відтак збір цьогорічного урожаю розпочнуть лише восени, коли випарується вода. Сіль не піддається ніякому хімічному, термічному або механічному впливу. Вона росте під водою впродовж року й втрутитися в цей в процес майже неможливо. Однак щоб зберегти всі природні елементи, добувачам доводиться удосконалювати технології.

"За багаторічну історію добування морської солі фахівці лише зараз добились неймовірних результатів. Вміст основної речовини - натрію хлору в цій солі майже 100%. В цьому кристалі більше 70 мікроелементів, головний серед них бета карантин саме він дає солі такий незвичний рожевий колір", - каже журналіст Ніна Калініна.

Сіль з озера Сасик-Сиваш, найбільшого в Криму, добувають ще з античності, за радянських часів на його території було більше ста солених басейнів. Технологія збору унікальна - люди власноруч кладуть на пласт солі тимчасові рейки, по них переміщують спеціальні контейнери, до яких солезбиральний комбайн поставляє сіль.

Такий комбайн залишився в Україні в єдиному екземплярі, його вага 30 тон, а вік понад 60 років. Комбайнерів, які вміють ним керувати, вважають золотим фондом підприємства.

Під час збору солі на цих басейнах будуть працювати кілька десятків чоловік. Яким буде врожай поки не прогнозують, все залежатиме від погодних умов.