За даними видання “Комерсант-Україна”, в обмін на дешевий російський газ Україна, нібито, готова віддати "Газпрому" в оренду частину газових сховищ, повернути Росії Кременчуцький нафтопереробний завод, підписати два контракти на закупівлю ядерного палива і допустити росіян до будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС.

Це дозволить росіянам стати у майбутньому співвласниками станції. Натомість Київ просить у Кремля знижки - 4 мільярди доларів за рік. Проросійські політологи кажуть - Україна має щось давати в обмін, якщо хоче дешевого газу. Втім, питання передачі державної власності напряму розглядатися, звісно, не будуть.

Володимир Корнілов (директор української філії Інституту країн СНД): “Питання захисту прав російських інвесторів давно ставиться до порядку денного російським керівництвом, і я не виключаю, що в ході переговорів президентів це питання і 21 квітня, і 17 травня буде підніматися”.

Україна отримає символічну знижку на російський газ в обмін на те, що передасть в оренду Росії підземні сховища, наголошують опоненти уряду. Переконують - це позбавить Україну можливості бути самостійним гравцем на газовому ринку.

Олег Ляшко (народний депутат, БЮТ): “Дай бог, як кажуть, що тільки про це домовилися, бо доходить інформація, що домовленості значно серйозніші, які загрожують національному суверенітету, втраті обороноздатності країни і фактично її незалежності. Йдеться про здачу газотранспортної системи, про начебто домовленості про те, що Чорноморський флот Російській Федерації до безкінечності буде перебувати в Україні, йдеться про здачу ядерної промисловості”.

Олександр Палій (політолог): “Здати якійсь шматок державного суверенітету, за це отримати знижку, знову цю знижку проїсти, нікуди не вкласти, нічого не зробити. Україна повинна не здавати цілі шматки суверенітету, цілі шматки територій в обмін на якусь знижку, а працювати на диверсифікацію”.

Можливість передачі підземних сховищ газу в оренду Росії Партія регіонів ніби й заперечує. Але офіційно нічого заявляти не збирається. Раніше планувалося, що президенти побачаться у травні. Втім, через невизначеність із ціною на газ, український уряд не може затвердити державний бюджет. Тож Віктор Янукович та Дмитро Медведєв домовилися зустрітися раніше - 21 квітня у Харкові.