"Золотистий стафілокок, який виділяє дуже сильний токсин і розмноження цього токсину спостерігається в любому харчовому продукті, насамперед, це молочні продукти, це креми. Відомі такі факти, коли токсин в кремі розмножується через чотири години", - каже Людмила Палатна з кафедри дитячих інфекційних захворювань НМУ ім.Богомольця.

У Держспоживстандарті кажуть - 70% перевірених вод та 40% соків не відповідають нормативним документам, або невідповідно зберігаються. Тож треба звертати увагу на терміни придатності і за потреби - телефонувати на гарячу лінію відомства.

"Звичайно, якщо мутний квас, якщо він якийсь сумнів викликає, то бажано його не пити, якщо ви чуєте якийсь запах. Негативні включення, неякісні включення, тобто, недозволені харчові добавки, вони також потрапляють до організму нашого і негативно впливають на людину", - каже заступник начальника Управління держнагляду Держспоживстандарту Тетяна Жмурко.

Першими симптомами, на які лікарі радять звертати увагу - нудота, запаморочення, підвищення температури та розлад шлунку. Сподіватися, що "все мине саме собою" не варто.

"Якщо не звернутись до лікаря, якщо займатись самолікування, то може перейти в хронічне захворювання органів шлунково-кишкового тракту. Це може бути хронічний гастрит, і хронічний кальколіт, інтеріт, або навіть таке захворювання яке дуже широко розповсюджене - синдром подразненої товстої кишки", - каже головний гастроентеролог України Наталя Харченко.

Найчастіше, підкреслюють гастроентерологи, здолати хворобу на початковій стадії - просто. Але до лікарень звертається лише кожен п’ятий хворий.

Відтак, хліб треба тримати в сухому місці без поліетиленового пакету, не купувати м’ясо, молоко та рибу на стихійних ринках, готувати - лише зі свіжих продуктів та віддавати перевагу продукції спеціалізованих підприємств.

"Тобто, це стосується не тільки хлібів, а й будь-якої іншої продукції, тому що продукція, яка виготовляється не спеціалізованими підприємствами може призвести до того, що не дотримуються якісь умови виробництва, не дотримуються технологічні процеси і, таким чином, не забезпечується безпечність", - каже начальник НТЦ ДП "Укрметртестстандарт" Людмила Кузьменко.

Відтак небезпека завжди там, де готують багато і наперед - на весіллях, іменинах чи масових заходах.