Про це було заявлено на прес-конференції "Кількість українців знову скорочується. Як подолати демографічну кризу?", що пройшла у вівторок в Києві.

Так, за словами фахівця Інституту демографії та соцдосліджень НАН України Олени Палій, демографічна криза притаманна більшості країн Європи. "Якщо Україна зараз знаходиться на 7 місці в Європі за чисельністю населення, то й в 2050 році, за нашими даними і за даними експертів ООН, Україна також залишиться на 7 місці з чисельністю населення близько 36 млн людей", - зазначила вона.

Крім того, Є. Палій навела дані фахівців експертів ООН та Інституту демографії, згідно з якими в 2050 році найбільш скоротиться чисельність населення в таких країнах як Росія (з 140 млн чол в 2009 році до 117 млн) і Німеччина. (З 82 млн до 71 млн). При цьому Великобританія зможе збільшити населення на 5 млн чоловік за рахунок мігрантів. Таким чином, з 62 млн осіб у 2009 році в 2050 році в цій країні буде проживати 67 мільйонів чоловік.

"Складно подібні тенденції назвати саме демографічною кризою, оскільки на подібні тенденції впливає також скорочення чисельності населення, а також умови, які призводять до ранньої смертності в країні", - пояснила вона.

У свою чергу спеціаліст Інституту соціології НАН України Ірина Прибиткова підкреслила, що згідно з даними за 2007, 2008, 2009 роки, кількість населення у віці до 14 років в Україні становить 14%, а вікова група 65 років - 16%.

"Поки об'ємного руху в цьому плані немає, але 16% - це досить погана пропорція, і так як ці люди не беруть участь у репродукції людей", - сказала вона.

Спеціаліст підкреслила, що до великої смертності в Україні призводять важкі умови праці, соціальна нерівність, а також відмова від ведення здорового способу життя.