Колективи телеканалів ухвалили таке рішення, "щоби привернути увагу суспільства до загрози свободі слова та основам демократії в Україні".

"За останні місяці ми бачимо систематичні спроби знищення свободи слова, вільних ЗМІ, монополізацію інформаційного простору, які здійснюються представниками нової української влади", — йдеться у заяві.

"Наразі засвідчено і оприлюднено дуже багато фактів утисків, загального наступу на права і свободи громадян, згортання демократичних свобод і прагнення до встановлення тоталітаризму в політичному і суспільному устрої країни", — наголосили журналісти.

За їхніми словами, "ефірний страйк — це кардинальний крок, і можливо влада сприйме його як свою перемогу".

"Але нашою метою є довести суспільству, що саме такий вигляд матиме український телепростір у недалекому майбутньому, якщо ця перемога справді відбудеться", — наголошується у заяві телеканалів.

Журналісти зазначили, що "16 серпня Київський апеляційний адмінсуд під тиском може винести незаконне рішення у судовій справі про відбирання частот і ліцензій у "5 каналу", ТВі та ще 14 телекомпаній".

"Таке "однобічне" рішення суд може ухвалити завдяки особистій зацікавленості та необмеженій владі члена Вищої ради юстиції, глави СБУ і власника компаній-позивачів", — йдеться у заяві.