Таку думку вона висловила у коментарі сайту "24".

Безумовно, певна частина населення України перестала користуватися російськими сервісами. Багато хто зробив це свідомо, ще до указу Президента. Блокування взагалі – це дуже неефективний інструмент. Взагалі, абсолютно ефективних способів вирішити питання доступу до злочинного контенту, який шкодить суверенітету України, немає. Всі знають про VPN. Тому потрібно зусилля направити на те, аби протистояти в інформаційній війні інформаційними продуктами,
– сказала вона.

За її словами, набагато більш продуктивним буде використання всіх існуючих інтернет-платформ для контр-агітації та інформування про те, що відбувається насправді. "Канали впливу через інтернет – це дуже важливо. Всі соціальні мережі повинні використовуватися для того, аби пропагувати позицію України. Коли закрили доступ до російських ресурсів – це у багатьох питаннях дуже обмежило тих, хто працював у цих мережах із позиції України", – зазначила вона.

При цьому, як зазначила Попова, ефективна робота із ботами також може піти на користь нашій державі. Є багато українських бот-мереж і аби за їхньою допомогою виграти у бот-війні, потрібно їх використовувати. "Є багато людей, які роблять щось цінне для України, але про це ніхто не знає. Вони себе не рекламують, бо це є на межі із законністю", – додала вона.

При цьому, за словами голови Ради Телекомпалати, значний позитив заборони використання російських сервісів полягає у тому, що українці припинили завантажувати російські додатки, разом із якими модна отримувати ботів, що зчитують особисті дані користувачів.

"Є три каїни у світі, які дуже добре розуміються на тому, що таке Big Data і на тому, що із цими даними робити – США, Китай і Росія. Тому, користуючись їхніми сервісами, добровільно передаємо цим країнам власні дані. Ми недооцінюємо значення великих даних. Я давно кажу, що люди не знають, з ким вони живуть на своїх комп’ютерах", – пояснила Попова.

Опубліковано в рамках спецпроекту "Вільний Інтернет" від редакції сайту 24 та ГО "Інтерньюз-Україна", в рамках проекту "Інтернет-Свобода" на кошти уряду Королівства Нідерланди.