У той день у горах загубилося ще 4 сноубордистів, всі – мешканці Львова. Вони заблукали майже у тому ж місці, де на Святвечір погубилися дві групи туристів, поблизу гори Гимби.
Читайте також: Заблукалі у горах на Львівщині: з'явилась інформація про стан врятованого туриста
Для проведення пошуково-рятувальних робіт у цьому районі направили 6 рятувальників та 1 одиницю техніки. Близько 01:10 25 січня надзвичайники дісталися до заблукалих. Чоловіків 1996, 1997 та 1998 років народження провели до села Березники Свалявського району, звідки вони повернулися до свого місця відпочинку.
Частина знайдених у горах сноубордистів
Ще одне повідомлення про загублення людини у горах надійшло з гори Драгобрат, що у Рахівському районі. О 19:45 в оперативно-рятувальну службу повідомили, що під час катання на лижах загубився громадянин Німеччини 1971 року народження,
– зазначають у ДСНС.
Рятувальники фактично відразу обстежили полонину Драгобрат та прилеглі території.
Близько 22:30 у напрямку до полонини Урда вони знайшли лижі (ймовірно вони належали зниклому). Пошуки на полонині Урда не дали результатів.
Уже вранці 25 січня до проведення пошукових робіт залучили 23 надзвичайників, а також – громадських рятувальників та волонтерів.
Аж надвечір, близько 18 години заблукалого німецького лижника знайшли в районі полонини Урда в напрямку села Косівська Поляна Рахівського району.
Читайте також: Це був жах і дуже страшно, – врятований у Карпатах турист дав коментар
Транспортування туриста рятувальники перенесли на ранок 26 січня, оскільки напередодні в горах спостерігалася значна лавинна небезпека та погана видимість.
Стан здоров'я знайденого чоловіка задовільний, медичної допомоги він не потребує, – додають у ДСНС.
Що робити, аби вижити, потрапивши у снігову пастку в горах?Конкретні прийоми порятунку залежать від ситуації, адже люди можуть потрапити під лавину, заблукати або втратити частину спорядження.
З найпершого та найпростішого:
- Людина не має піддаватися паніці, не має втрачати самовладання.
- Людина повинна, логічно оцінивши ситуацію, подумати, що саме може наразі врятувати її життя.
- Не рекомендовано розділятися, гуртом у таких ситуаціях – завжди легше.
Як врятуватися під час сходження лавини: інфографіка