Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян, зауваживши, що Угорщина, звісно не відзначається лідерськими позиціями у підтримці України, якщо говорити дипломатично.
Дивіться також Україна в ЄС․ Чи затягнувся процес переговорів і коли буде вступ – інтерв'ю з пані послом
Чого очікувати від головування Угорщини
Як наголосив Саакян, саме через це Бельгія, яка головує до кінця червня, дещо "піднатисла газу" та підкинула ініціативи щодо підтримки України. Все задля того, аби Угорщина під час головування не спустила нанівець усі ініціативи.
Звісно, не варто очікувати якихось аж разючих змін. Адже рішення все ж таки ухвалюють колективно. Однак не варто сподіватися і на якісь проривні речі.
Під час головування Угорщини, зрозуміло, будуть закидатися суперечливі ініціативи, щоб викликати напруження всередині ЄС та для України. Угорщина не погребує цим майданчиком, аби позагравати трішки з проросійською позицією, а потім спробувати вигідно це продати. Тому якісь неприємні несподіванки можуть бути,
– підкреслив Саакян.
Важливо, що це не змінить загальної тенденції щодо підтримки України від ЄС. Головування не є ключовим фактором ухвалення тих чи інших рішень. Та й загалом Угорщині потрібні європейські гроші, тому навряд чи там вийдуть за певні рамки, які окреслені спільною політикою ЄС.
Позиція Угорщини: коротко
- Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан неодноразово видавав проросійські заяви. Нещодавно він обурливо назвав Україну "буферною зоною", яка без грошей та зброї від США і ЄС припинить своє існування як держава.
- Також йому не подобається ідея ввести війська НАТО в Україну. Він стверджує, що Брюссель "грається з вогнем".
- Звісно ж, Орбан привітав Путіна з "перемогою" на "виборах". Він тішиться, що співпраця між Угорщиною та Росією ґрунтується на "взаємній повазі".