В українському МЗС заявили про неможливість проведення такого рівня переговорів в окупованому Криму, повідомляє РБК-Україна. Причиною є те, що цивілізовані держави ставляться з повагою до суверенітету інших країн. Світова спільнота підтримує територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах і пам'ятає, що Крим – це Україна.

Варте уваги Конфлікт Вірменії та Азербайджану: чому країни ворогують більше ста років

"На сьогодні Крим може бути не місцем переговорів, а виключно їх предметом щодо його деокупації та повернення до складу України. Спроби Російської Федерації у будь-який спосіб залучити на територію Криму представників офіційної влади іноземних держав і легітимізувати таким чином свої протиправні діяння, є завідомо провальними", – заявили в МЗС України.

Росія намагається втягнути Крим до ситуації в Нагірному Карабаху

Депутат Держдуми Руслан Бальбек заявив, що майданчиком для проведення переговорів між вірменською та азербайджанською стороною може стати Крим. Саме півострів, який Росія анексувала в України, він назвав "прикладом того, як різні культури й конфесії живуть мирно пліч-о-пліч".

В Україні ж на такі слова заявили, що "окупаційній владі в Криму краще задуматися над запрошенням до окупованого Криму представників моніторингових органів міжнародних організацій, враховуючи масштаби порушень прав людини на півострові та темпи його мілітаризації".

Читайте також Карабаський маятник дав збій: хто причетний до загострення між Азербайджаном та Вірменією?

Чи можливі переговори між Вірменією та Азербайджаном

Про необхідність проведення переговорів між Вірменією та Азербайджаном заявляють усі міжнародні спільноти. Все заради того, щоб припинити військові дії.

Вірменія назвала свої умови для переговорів з Азербайджаном. Останні ж назвали висунуті умови неприйнятними.

Коротко про конфлікт Вірменії та Азербайджану у Нагірному Карабасі

  • Нагірний Карабах є спірною територією між Вірменією та Азербайджаном. Військовий конфлікт між кранами за цю територію триває десятиліттями. Ця територія офіційно вважається азербайджанською, але населяли її вірмени. На початку 90-х років XX століття там була створена самопроголошена "Нагірно-Карабахська республіка". Але її ніхто так і не визнав.
  • У 1994 році між Вірменією та Азербайджаном був підписаний протокол щодо припинення вогню. Хоча конфлікти у прифронтовій зоні час від часу виникали.
  • 27 вересня 2020 року там поновилися бойові дії. Обидві країни звинуватили одна одну в обстрілах. А також оголосили про воєнний стан. У Вірменії та Азербайджані було оголошено про мобілізацію.
  • Україна попросила своїх громадян утриматися від поїздок в ці країни.