Таку думку в коментарі 24 каналу висловив фінансовий аналітик Віталій Шапран.
Читайте також: Рада затвердила воєнний стан в Україні: коли закон почне діяти
За його словами, банківська система буде працювати у звичайному режимі. Для "особливого стану" повинні бути причини – масштабні військові дії, наразі вони відсутні. І, як зазначив Президент Порошенко, введення воєнного стану не означає війну.
Звісно, завтра ви можете купити долари по 28,5 чи по 29, ящик тушонки. Але я б радив зберігати спокій, воєнний стан – це ще не війна, а тільки певний правовий режим. Крім вас самих, запасам тушонки та міцності гривні нічого не загрожує,
– зазначив експерт.
Він уточнив щодо траншу від Міжнародного валютного фонду: формально у МВФ не має заборон на кредитування країн у якій оголошено воєнний стан. На практиці вважається, що МВФ не має фінансувати війну, але ж Україні це не загрожує, оскільки ми змінюємо програму EFF на stand by, яка не передбачає, що кредит фонду може потрапляти до бюджету країни.
Весь stand by йде у золотовалютні резерви НБУ і немає ніякого відношення до доходів держбюджету, навпаки, цей кредит ще потрібно обслуговувати. Тому через ВП в Україні максимум що може бути у відносинах із Фондом – можуть перенести розгляд питання по Україні на Раді директорів з листопада на грудень, але я думаю, що вони навіть цього робити не будуть,
– пояснив Шапран.
Нагадаємо, після захоплення російськими військово-морськими силами трьох українських військових суден, Рада національної безпеки та президент Порошенко запропонували ввести воєнний стан в Україні. 26 листопада Верховна Рада на екстреному засіданні затвердила це рішення. Воєнний стан діятиме 30 днів з 26 листопада на території 10-ти областей.