Щоправда, насправді цей процес може тривати значно довше. Принаймні так стверджує колишній суддя цієї установи в коментарі німецькій інформаційній агенції Deutsche Welle професор Бруно Сімма:
В квітні може бути вирішене питання про тимчасове розпорядження, – вважає він, – за рік буде вирішене питання про повноваження, а ще за півтора роки з'явиться остаточне рішення.
А от що чекає на Україну та Росію у випадку перемоги однієї зі зазначених, спрогнозував експерт-міжнародник Борис Немировський у своїй статті "Україна проти Росії: небезпечна партія в Гаазі".
Якщо сторона звинувачення (ред. – Україна) виявиться спроможною довести своє та виграє позов – то це будуть не просто балачки. Росія може "не визнати" вирок, відмовитися відшкодовувати збитки та виплатити компенсації – але, чого вона зробити не має сили, так це змусити інші країни, які визнають над собою юрисдикцію Гаазького інтернаціонального суду, також не визнати цей вирок. А це означає: з країною-терористом не можна ні вести торгівлю, ані підтримувати стосунки. І в цьому разі нинішні санкції можуть здатися "дарагім расіянам" дитячими іграшками в порівнянні з тими, які на них можуть накласти через це.
Але якщо раптом переможе Росія – тоді це велика проблема для України, як стверджує Немировський. Адже, "жоден інший суд його більше не візьме розглядати".
І взагалі всі подібні позови зі сторони України відхилятимуться. Росія офіційно буде вважатися непричетною до "внутрішнього конфлікту" в Україні. І не тільки його, а й інші можливі подібні позови. Росію буде визнано непричетною до "внутрішнього конфлікту".
Це не означає, що "ЛДНР" позбудуться статусу терористичних угрупувань, – запевняє Немировський, – але звинуватити Росію в тероризмі буде неможливо, і вона спокійно постачатиме до Донбасу своїх "настамнєтов".
Читайте також: Виступ Росії у Міжнародному суді ООН: фейки, брехня та заява про збитий Boeing