Україна не має посла в Росії, а Росія не має в Києві свого представника. Стосунки ускладнює і чималий список українських бранців, а перемир’я на Донбасі аж надто хитке. На цьому тлі розмови про необхідність візового режиму з Росією спалахують з новою силою.
Розігріта дискусія навколо віз – такий собі свисток, в який випускають пару. З одного боку – демонстрація патріотизму – з іншого відволікання від куди скандальнішої правди. Санкції Києва проти Росії мізерні порівняно з тими, які запровадила Європа та США. Наша еліта й досі не ґребує вести бізнес з окупантами. А можновладцям візовий режим – кістка в горлі.
Читайте також: Візовий режим із РФ: чому це негативно вплине на Україну
Колишній глава МЗС Володимир Огризко вважає, що надто великих технічних проблем із запровадженням віз не буде. Та й розірвання дипломатичних відносин не означає, що українці, які живуть в Росі, ї залишаться без захисту.
Ще один аргумент проти віз – улюблений серед представників опозиції – численні заробітчани, які поїхали в Росію. Мовляв, ці люди надсилають в Україну чи не мільярди доларів, які потім йдуть в нашу економіку. Та виганяти заробітчан не на руку і самій Росії.
Читайте також: По-сусідськи: зрозуміло про необхідність і наслідки візового режиму з Росією
Завтра, 6 жовтня, Верховна Рада розглядатиме впровадження візового режиму з агресором. Проект постанови зареєстрували ще у лютому, але беруться за нього тільки зараз і шанси, що нього проголосують – мінімальні.
Та навіть, якщо Парламент скаже візам "так" це рішення – лише рекомендація. Останнє слово – за Кабміном.
Нагадаємо, Голова Верховної Ради Андрій Парубій пропонує запровадити візовий режим з Росією. Це викликало дискусії серед політиків, одні виступають за, інші ж вважають, що нічого хорошого з цього не буде.