Про це розповів його побратим Дмитро Гержан в інтерв'ю програми "Хроніки неоголошеної війни" на 24 каналі.

Читайте також: Ціна не була настільки високою, – Волкер про повернення Цемаха Росії

Дмитро зазначив, що вони разом брали участь у спецоперації з вивезення Цемаха з окупованої території. " Коли ми практично підійшли до точки, звідки мали забрати непритомне тіло Цемаха, потрапили на мінне поле. Саша йшов першим, я почув під ним вибух і кинувся його витягати. В той час пролунав другий вибух і я зрозумів, що мені відірвало ногу", – сказав Гержан.

Олександр Колодяжний
Олександр Колодяжний

Відомо, що про Олександра Колодяжного говорили ще задовго до цієї операції.

Саша за ці п’ять років війни став легендарною особистістю, він дійсно Воїн з великої літери. Саша пішов на війну добровольцем, потрапивши до підрозділу, в якому проходив свою службу. Пробув дві ротації в Донецькому аеропорту. Був навіть випадок, що Саша зі своїми побратимами на терміналі вивішували український прапор. Це героїчний вчинок, адже потрібно було показати ворогу, що наш дух не зламати і волю до перемоги,
– відповів його товариш.

Він додав, що згодо Олександр пройшов більшість всіх гарячих точок, зокрема і початок звільнення Мар’їнки.

"Мене захоплювала його неймовірна скромність. Спілкуючись з ним, я не міг увити, як у такій скромній людині може приховуватися такий неймовірний дух воїна. Він ніколи нічого не афішував, не вихвалявся. При цьому він був дуже дружелюбним, ввічливий і спокійний. Ніколи я не був, що в Саши були якісь конфлікти", – підсумував Дмитро.

Зазначимо, що питання обміну полоненими було зупинене до того моменту, коли Україна дістала Цемаха. Після цього в Росії проявився інтерес, аби здійснити цей обмін.

Володимир Цемах, якого обміняли на українських полонених
Володимир Цемах, якого обміняли на українських полонених

Чи вартувало вивезення Цемаха ціни життя українського бійця?

Дмитро Гержан наголосив, що в будь-якому випадку варто було це робити. "Хочу сказати, що і сотні Цемахів не вартують життя Олександра, але так сталося. Ми виконували свою роботу. Кожен з нас, йдучи до армії, розуміє відповідальність і наслідки", – додав він.

Чому Цемах важливий?Він вважався головним свідком української прокуратури у справі про збиття рейсу МН17 (тепер його називають підозрюваним). З 2014 року Володимир Цемах командував окремою ротою протиповітряної оборони Сніжного. Саме в цьому місті у липні 2014 року зафіксували пересування російського комплексу БУК, з якого й збили малайзійський Boeing.

Цемах дав інтерв'ю російським пропагандистам, де розповідав про збиття у 2014 році літака рейсу MH17 над Донбасом. За його словами, проросійські бойовики нібито цілилися в українські літаки. 7 вересня Цемаха серед інших утримуваних осіб передали Росії.

Відео повного випуску відеоблогу "Хроніки неоголошеної війни" за 25 вересня 2019: