18 квітня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про дострокові парламентські вибори, які відбудуться 8 червня.
Я думаю, тут тактичні розрахунки на те, що користуючись наразі підтримкою населення, вона може ще більше посилити свій вплив у парламенті і виграти ці вибори, бо складається враження, що сьогоднішні політичні опоненти консерваторів далекі від піку своєї політичної активності і, відповідно, популярності. Тому це хід тактично-виправданий і дасть Мей і її партії позитивні результати. Я не бачу тут жодної великої стратегії. Це спосіб посилити свої позиції і продовжити перебування при владі. Хоча, можливо, від певної частини терміну вони відмовляються, але завойовують більше.
Читайте також: Чи змінять вибори у Британії ставлення до України: думка експерта
Палкішої прихильниці виходу Британії з ЄС, ніж пані Мей, немає. Вона зробила Брекзит своїм політичним прапором, тому у цьому напрямку жодних суттєвих змін передбачати не потрібно. Отже лінія, яка вже нею проголошена, продовжуватиметься.
Звичайно, це може створити певні проблеми у взаєминах між Британією і Європейським Союзом у майбутньому. Але, оскільки цей процес розтягнеться на роки, якихось безпосередніх негативів очікувати не варто. З іншого боку її дуже позитивний крен в бік США всіма побачений і зареєстрований. Ця вісь Вашингтон-Лондон посилюватиметься, що є для Британії, яка виходитиме з ЄС, надзвичайно важливим елементом. А відносно самого ЄС, думаю, він буде намагатися отримати для себе максимально позитивні умови для виходу і майбутні торговельні преференції. Але це буде предметом доволі складних переговорів.
Незважаючи на впевненість у перемозі на виборах, Терезі Мей вже зараз потрібно збільшити підтримку в парламенті. Це буде чергова політична перемога, яка дасть їй значно більше впевненості у своїх силах. Це означатиме, що курс партії, який було проголошено, підтримується не лише парламентом, а й британським населенням. І це для неї дуже серйозний політичний чинник.
Під час референдуму британське суспільство розділилося навпіл і результати були майже 50/50. Це, безумовно, несе певні загрози для Мей під час виборів, але наступні кроки показали, що так чи інакше британці з цим майже змирилися. Вона, звичайно, до певної міри ризикує, але скоріш за все бачить в цьому шанс отримати підтвердження того, що вона може йти саме цим шляхом і діяти, вже маючи мандат щонайменше більшості громадян.
Автор: Володимир Огризко. Джерело: Новое время
Читайте також: Щасливий бути в Лондоні! – Порошенко поділився, як минула зустріч з Терезою Мей