Президент зауважив, що сьогодні ми вклоняємось перед усіма, хто захищав світ та українську землю від нацизму. Зеленський згадав ветеранів, підпільників, військовополонених, остарбайтерів, бранців концтаборів, дітей війни.

До теми Нацизм був абсолютним злом, – Зеленський зробив заяву до Дня пам'яті та примирення

Під час війни загинуло понад 8 мільйонів українців

Український лідер відзначив, що в кожну з хвилин війни на планеті гинули десятки людей – щонайменше 20 людей щохвилини.

За квиток у цей світ наші предки заплатили понад вісім мільйонів. Понад вісім мільйонів людських життів. Понад вісім мільйонів загиблих українців. Більше, ніж населення Києва, Одеси, Харкова, Львова та Дніпра разом узятих,
– наголосив президент.

Зеленський наголосив, що люди загинули за те, аби наступні покоління знали ці поняття з книг, а не з власного досвіду: вибухи, постріли, окопи, поранення, голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, окупація, концтабори, газові камери, жовті зірки, гетто, Бабин Яр, полон, примусові роботи.

"Ніколи знову"

Президент додав, щороку ми згадуємо найстрашнішу катастрофу в історії людства та разом з усім цивілізованим світом кажемо: "Ніколи знову. Never again".

"Можемо й маємо зробити все, щоб ніколи не допустити нової війни в майбутньому. Сьогодні весь світ та всі світові лідери мають показувати, що людство вивчило урок 1939-1945 років назавжди. Усвідомлює наслідки війни й не допустить подібного ніколи знову", – зазначив Зеленський.

В Україні війна триває

Глава держави нагадав, що українські хлопці та дівчата досі боронять наш суверенітет і територіальну цілісність. Вони роблять це заради миру й процвітання незалежної України, заради наступних поколінь.

"Заради того ж самого, за що 76 років тому наші дідусі та бабусі з кожного куточка України захищали рідну землю, боролися з нацизмом та перемогли", – додав політик.

До речі, зараз Зеленський перебуває на Луганщині, неподалік села Півнівка, де в грудні 1942 року почалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі.

"Сьогодні в цьому місці з’явився Дзвін Пам’яті. Кожен його удар означає, що ми ніколи не забудемо, що зробили наші предки, щоб наступні покоління українців могли вільно жити на своїй землі, у своїй державі в мирі та злагоді. Вічна пам'ять усім, хто загинув під час Другої і, вірю, останньої світової війни", – підсумував президент.

Звернення Зеленського, дивіться відео: