Наразі країни-члени ЄС намагаються досягнути домовленості щодо 6 санкційного пакета проти Росії. Жозеп Боррель зізнався, що "є ще деякі проблеми".
До теми Як змусити Росію звільнити захоплену українську територію, – Зеленський назвав три інструменти
Але він висловив сподівання, що все визначиться до понеділка 16 травня.
Я сподіваюся, що перед наступним засіданням Ради із закордонних справ, яке відбудеться наступного понеділка, ці труднощі будуть підняті. А якщо ні, то нам доведеться підіймати рівень обговорень до рівня міністрів іноземних справ у Раді з закордонних справ,
– заявив представник ЄС із питань закордонних справ та політики безпеки.
ЄС не буде забороняти доставку нафти з Росії
Нафтове ембарго повинно було увійти до нового пакета санкцій проти Росії. Але нині видання Financial Times повідомило, що ЄС виключив заборону на доставку нафти з Росії з 6 санкційного пакета, тим самим пом'якшивши ембарго. Таким чином країна-агресорка зберігає своє основне джерело фінансування.
Повідомляється, що таке рішення прийняли через позиції 2 країн – Греції та Мальти, які не хочуть відмовлятись від прибутків із перевезення російської нафти. На Грецію та Мальту припадає дві третини танкерного флоту Європи, а заборона транзиту російської нафти третім країнам дуже сильно вдарила б по економіці цих держав. При цьому залишається таємницею, чи виключить ЄС зі списку санкцій заборону на страхування танкерів, яка є серйозною перешкодою для експорту російської нафти.
Угорщина проти будь-яких нафтових обмежень: що відомо
- Угорщина вимагає взагалі не вводити жодних нафтових обмежень проти Росії через серйозні наслідки для своєї економіки. Тож глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн особисто вирушила у Будапешт домовлятися з Орбаном.
- Після зустрічі вона заявила, що певний прогрес у діалозі був, але для зміни позиції Угорщини потрібно ще працювати.
До теми – Макрон хоче створити нову "європейську політичну спільноту": дивіться відео