Військовий експерт Сергій Грабський зауважив, що зараз в Бахмуті та поблизу Антонівського мосту українські захисники ведуть важкі, відчайдушні, але дуже необхідні для нас бої та виконують важливі завдання. Про це він розповів 24 Каналу.
До теми У межах контрнаступу: як ЗСУ змогли втричі покращити ефективність контрбатарейної боротьби
Тримаємо 50 тисячне військо ворога
Заходити українським силам в саме місто Бахмут абсолютно недоцільно з військової точки зору. Місто вщент знищене, а нашим військовим навіть не має де закріпитись в ньому.
Водночас ЗСУ активно просувається на півночі та на півдні від міста, де ворог намагається відчайдушно атакувати. Проте для нас не принципово важливо за будь-яку ціну зайти в Бахмут і встановити на якійсь вулиці український прапор.
Наше головне завдання – утримувати поблизу Бахмута великі підрозділи ворога, який не може їх відвести на інші напрямки. Зі 180 тисячного війська, яке окупанти розташували на Східному напрямку, 50 тисяч зосереджені саме поблизу Бахмута.
"Це говорить про ефективність наших дій, тому що противник боїться або не може перевести свої підрозділи на інші ділянки фронту, де б вони були дуже доцільними. Ми виконуємо завдання нашої оборонно-наступальної стратегічної операції й не допускаємо переміщення резервів противника на інші ділянки фронту", – наголосив військовий експерт.
Військовий експерт розніс фейки російської пропаганди щодо ситуації в Бахмуті та на Антонівському мосту: дивіться відео
Ворог "змив" свою першу лінію оборони
Поблизу Антонівського мосту ситуація виглядає трохи по іншому. Дій ворога з використанням "Іскандерів" тут можна охарактеризувати, як "стріляння з гармат по горобцях".
Поруч з Антонівським мостом перебувають наші не стандартні механізовані або мотопіхотні підрозділи, а особливого призначення.
Їхнє завдання – відвернути на себе відповідну кількість сил та засобів противника. Тим самим не даючи йому можливість використати свої резерви або додаткові підрозділи на інших ділянках фронту. Що ми успішно робимо,
– підкреслив Грабський.
Крім того, внаслідок своїх безглуздих та злочинних дій ворог фактично "змив" свою першу лінію оборони на цьому напрямку. А тому додаткове завдання наших військ – не допустити її відновлення на лівому березі Дніпра.
Цей плацдарм є важливим також з точки зору перспективи у разі створення відповідної позитивної кон'юнктури, адже українські сили зможуть його використати для можливого просування у Херсонській області. Але для цього потрібні відповідні ресурси та дуже серйозні зусилля,
– впевнений військовий експерт.
Дії наших хлопців є героїчними, відзначив він, адже вони відтягують на себе серйозні контингенти противника. І ми маємо їми пишатися.
"А те, що говорить російська пропаганда потрібно ділити на 10 або й на 20", – відзначив Сергій Грабський.
Антонівський міст
Цей автомобільний міст через річку Дніпро з'єднує правий берег, де розташований Херсон, з лівим (наразі окупованим росіянами) – з містами Олешки, Гола Пристань та іншими. Влітку 2022 року міст зазнав пошкоджень через обстріли і пересування по ньому стало неможливе.Ситуація поблизу Антонівського мосту на Херсонщині
- Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк зауважила, що між російськими воєнкорами та міноборони країни-агресорки виник конфлікт щодо ситуації на Антонівському мосту.
- У відомстві звітували про нібито "переможні" дії окупантів, проте російські воєнкори заперечили цю інформацію. За словами Гуменюк, пропагандисти хочуть знати правдиву інформацію щодо ситуації на фронті. Проте вони не мають навички її здобувати.
- Раніше Наталія Гуменюк повідомляла, що в районі мосту тривають важкі бої між українськими силами та російськими загарбниками. Вона зазначила, що акцент в бойових діях робиться на контрбатарейній боротьбі через особливість лінії фронту на цій ділянці, яка проходить в зоні річки Дніпро.
- Крім того, Гуменюк наголосила на тому, що не може розповідати про деталі бойових дій, тому що зараз потрібно дотримуватись режиму інформаційної тиші.