Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. За його словами, найбільше "досягнення" росіян – вихід на межу вулиці Щедра в Бахмуті.
Читайте також Вдаримо дуже сильно, – військовий припустив, звідки та коли розпочнеться контрнаступ ЗСУ
Загрози при виході ЗСУ з міста
Коваленко зазначив, що траси Т0504 та О0506 перебувають під вогневим контролем росіян. Тому Бахмут опинився у напівкільці, що створило проблеми в матеріально-технічному забезпеченні українських військових.
Військовий оглядач переконаний, що окупанти не мають достатньо ресурсів, аби вести наступальні бої у Бахмуті. Ворог зможе це зробити, коли зміняться погодні умови.
Вони зараз перерозподіляють свій ресурс, концентруються на міських боях. Наступальні бої у напрямку Т0504 та О0506 можуть відновитися з новою силою, коли зміняться погодні умови. Зараз погодні умови не на користь російських окупантів,
– вважає він.
Олександр Коваленко відзначив, що наразі вихід ЗСУ з Бахмута недоцільний. Українська артилерія контролює наступальні дії російських загарбників. Він також наголосив, що Росія не досягне своїх цілей.
"Вони (росіяни – 24 Канал) витратили 9 місяців на те, щоб з різних точок пройти від 4 до 10 кілометрів до Бахмута. Зараз їхнє найбільше досягнення – те, що вони змогли вийти на межу вулиці Щедра у Бахмуті", – сказав військовий оглядач.
Карта бойових дій на 8 березня: дивіться відео
Росія не має достатньо ресурсів
Як стверджує Коваленко, наразі жива сила – це єдиний ресурс, за допомогою якого окупанти можуть просуватися без обмежень. Вони мають змогу поповнювати особовий склад того чи іншого підрозділу, не здійснювати його відведення від лінії зіткнення.
"На лівобережжі Херсонщини та Запорізькій області у росіян критична ситуація з поповненням своїх підрозділів. Вони не мають там повної штатної комплектації. Основну їхню техніку відправляють на Бахмутський напрямок. Навіть там її не вистачає", – зауважив він.
В ISW розповіли про небезпеку у разі окупації Бахмута
- На думку аналітиків, російським силам бракує спроможності використати тактичне захоплення Бахмута для отримання оперативного ефекту, і, ймовірно, це швидко завершиться після захоплення Бахмута.
- Мовиться, що після захоплення Бахмута російським військам доведеться обирати між двома розбіжними напрямками просування. Окупанти можуть спробувати просунутися на захід вздовж траси Т0504 у напрямку Костянтинівки (приблизно 20 кілометрів від Бахмута) або на північний захід вздовж траси E40 у напрямку Слов’янська – Краматорська (приблизно 40 кілометрів на північний захід від Бахмута).
- В ISW зазначили, що українські захисники також потужно укріпили обидва ці маршрути, що забезпечені численними наземними лініями зв’язку, які проходять глибоко в український тил. Тому будь-яка спроба Росії просунутися цими дорогами, ймовірно, буде дуже дорогою для них.