Про це 24 Каналу розповів заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов, пояснивши, що окупантам подобалось займати курортну сферу, поки вони не відчули на собі удари ракет Storm Shadow. Після того як через ракетні удари росіяни зазнали великих втрат, вони почали передислоковуватись.
До теми Росіяни хочуть повернути втрачені позиції на Запоріжжі: карта фронту за тиждень
Зібрався неймовірний набрід
Згодом окупанти займали житло серед місцевих мешканців у Бердянську. Також дуже швидко вони почали розташовуватись у селах – у помешканнях, які залишили хазяїни.
Села перетворились на величезні казарми – ще з весни та літа, і зараз ця тенденція зберігається. Росіяни обирають місця, де поруч є місцеві, тому що знають – у цьому випадку по них не прилетить,
– пояснив заступник голови Бердянської районної ради.
Як російські військові "розташувались" у Бердянську: дивіться відео
Щодо складу окупантів, то серед них є кавказці, чеченці, дагестанці, буряти, інгуші, а також заробітчани, які не вміють користуватися побутовою технікою. Там зібрався неймовірний набрід, який постійно оновлюється.
"Коли заїхали мобілізовані, вони ходили голі-босі, шукали, де помитись та поїсти. А окупанти, які приїхали з Кавказу, нібито дуже віруючі, творили страшне, і з алкоголем, і з мародерством. Тому місцеві мешканці побачили справжнє "обличчя" так званої російської армії, що це бомжі, зеки та мародери", – зазначив Віктор Дудукалов.
Яка ситуація в окупованому Бердянську
- Через пияцтво російських військових на окупованих територіях, зокрема в Бердянську, окупаційна влада почала "боротьбу" з цією проблемою. Попри те, що понад рік тому було заборонено продаж міцних напоїв на окупованих територіях, проблему пияцтва це не вирішило. Тому нещодавно у місцевих самогонників вилучили 2200 літрів браги та 250 літрів готового самогону та показово все це вилили.
- Раніше під час погіршення погодних умов в Україні 26 – 27 листопада, в окупованому Бердянську негода наробила немало лиха. Місцеві жителі залишились без світла, повноцінного тепло- та водопостачання через те, що окупанти нічого не зробили, щоб запобігти наслідкам негоди, а також, щоб виправити ситуацію. Місцевим довелося ходити "в гості" до того, у кого є вода, світло, щоб зарядити гаджети та приготувати їжу.
- Водночас на окупованих територіях продовжується тиск на місцевих жителів. Окупаційна влада може відібрати у них житло та інше приватне майно. Також у людей перевіряють телефони, зокрема історію пошуку в YouTube чи підписку на канали в телеграмі. Якщо побачать заборонений у Росії контент, то можуть покарати.