Про це 24 Каналу розповів головний редактор білоруського "Єврорадіо" Павло Свердлов, зауваживши, що спроби прорвати кордон з Польщею насправді не припинялися.

До теми Спецслужби не сплять: як Росія під прикриттям вербує білоруську молодь в університетах

Режим Лукашенка закидав туди мігрантів і після повномасштабного вторгнення. Вони завжди намагаються перетнути кордон.

В мене два пояснення, чому це зараз "загострилося". Перше – прийшла весна. Але направду ви маєте рацію. Мігранти не припиняли спроби перетнути кордон. Було лише два дні з 2021 року, коли не було жодної спроби "штурмувати" польський кордон. Вони завжди намагаються це зробити,
– сказав Свердлов.

Є дві добрі новини

Як наголосив Свердлов, з цього можна зробити два позитивні висновки. Насправді режим Лукашенка взагалі не придумав нічого нового. Натовпи мігрантів на кордоні з Польщею бачили ще два роки тому. Тактика абсолютно не змінилася.

І є питання, наскільки вона ефективна для того ж Лукашенка. Адже і у Литві, і в Польщі вже мають досвід з "відбивання" таких атак.

Європейці вже все це бачили. І в Польщі, і в Литві готові ці атаки "відбивати". Європейці самі обирають, кого їм пускати, а кого – ні,
– зауважив Свердлов.

Ситуація в Білорусі: коротко

  • У Держприкордонслужбі наголосили, що Україна продовжує посилювати рубежі по всій протяжності кордону з Білоруссю та Росією. Певна кількість окупантів перебуває на території Білорусі. Їх близько 2 тисяч. Переважно це персонал, який обслуговує російську техніку, яка залишилася на території Білорусі.
  • У НАТО уважно стежать за діями Білорусі. Там все-таки вважають, що немає ознак того, що Білорусь готова офіційно приєднатися до повномасштабної війни проти України.
  • Є припущення, що Росія готує терористичні акти в Білорусі. Ймовірна мета Кремля – звинуватити у цьому полк Калиновського та таки офіційно втягнути Білорусь у повномасштабну війну проти України.