Державні кордони у Бєлгородській області охороняють не російські прикордонники. Їхні обов'язки на території країни-агресорки наразі виконують інші люди.

Читайте також Почнеться паніка та параноя: росіянам варто готуватись до найгіршого після подій в Бєлгородщині

Кого окупанти поставили на кордон з Україною

Держкордон під Бєлгородом охороняється строковиками. А вже за ними розташовані росгвардійці та прикордонники. Ними патрулюється периметр. Така практика існує ще з вересня 2022 року.

Призовники розташовані за 200 − 300 метрів від української території. При цьому у Росії за місцевими законами це вважається "перебуванням поза зоною воєнних дій".

Що розповідають родичі солдатів

За словами рідних призовників, їхні родичи виконують роботу за прикордонників. Вони несуть вартову службу, ходять у наряди, живуть у бліндажах.

Матір одного з таких росіян заявила опозиційному виданню, що строковики були відправлені "у поля" усього через два тижні після складання присяги. Їм доводиться не тільки рити окопи, а й вчитися виживати.

Деякі родичи на це поскаржилися. Але командування Західного військового округу Росії у відповідь лише заявило, що ці строковики "виконують завдання, спрямовані на посилення та охорону державного кордону". Також там додали, що солдатів строкової служби нібито не залучають до російсько-української війни.

Більше новин про Бєлгород

  • Останні події у Бєлгородській області прокоментував речник ГУР МО Андрій Юсов. Він розповів про наміри Росії перекинути частину своїх військ з тимчасово окупованих територій України до свого кордону. Розвідник пояснив, чому переміщення загарбників не відбудеться швидко.
  • Сергій Шойгу також відреагував на ситуацію під Бєлгородом, але із запізненням. Російський міністр оборони виступив з заявою тільки через 2 дні після прориву держкордону. Він збрехав, що армія Росії буцімто усіх розгромила, та не надав жодних доказів.
  • Секретар РНБО України Олексій Данілов теж висловився щодо останніх подій на Бєлгородщині. Він перерахував регіони Росії, жителі яких не зможуть почуватися у безпеці.