Це дуже вразливе місце у розташуванні російських збройних сил. Про це 24 Каналу сказав російський публіцист Андрій Піонтковський.

Варте уваги Захоплення аеропорту в Кишиневі та новий фронт: чи може Україна захистити Молдову від Росії

"Якщо до Мелітополя генералу треба ще 84 кілометри пройти, то до Тирасполя – взагалі нічого. Там якихось 140 старих російських сержантів охороняють величезні склади зі зброєю. ЗСУ можуть вирішити цю про цю проблему дуже швидко", – переконаний Піонтковський.

Потужний сигнал

22 лютого відбулася зустріч "Бухарестської дев'ятки". За словами Піонтковського, на заході було дві цікаві речі.

Перша: це була десятка, адже була присутня Мая Санду. Друга: Віктора Орбана не пустили на поріг. Вони запросили чудову жінку Каталін Новак, яка неодноразово різко виступала проти позиції Орбана і підтримує Україну,
– сказав Піонтковський.

У Орбана дуже погані справи. 23 лютого в українських ЗМІ з'явилася інформація про те, що він запросив візит до Києва.

Він дослівно сказав: "Я б залюбки приїхав до Києва, але мене чомусь ще жодного разу не запрошували". Найбільш жирні путінські щури тікають з його корабля,
– зауважив публіцист.

Крім того, Угорщина досі не ратифікувала договір про вступ Фінляндії та Швеції у НАТО. Орбан призначив цю ратифікацію на 1 березня.

"Це також сигнал. Вони проходять по всьому медійному та зовнішньополітичному простору. Путін програє, і від асоціації з ним усі відмовляються", – підсумував Піонтковський.

Що Росія може зробити в Молдові

  • Росія намагається погрожувати Молдові за євроатлантичний вибір. Навряд чи зможе вчинити щось серйозне, але розхитувати ситуацію здатна.
  • На думку експерта Центру оборонних стратегій, дипломата Олександра Хара, Росія робить усе, щоб відвернути увагу України від Сходу.
  • Так, нові погрози для Молдови – це, імовірно, нагнітання та погрози заради дестабілізації ситуації. Зробити щось серйозне вони там не можуть через географічне розташування.